Третій шаховий меморіал Болеславського зібрав 7 десятків учасників з усієї країни [ФОТО]

У Золотоноші завершено третій турнір пам’яті уродженця міста, гросмейстера, претендента на світову першість, шахового теоретика і тренера Ісаака Болеславського.

П’ять днів тривали баталії між кандидатами у майстри спорту, першо-, друго- та третьорозрядниками. Цьогоріч змагання стали найбільш масовими – участь у форумі взяв 71 учасник. Торік сюди приїздило 67 шахістів, на першому турнірі – 49. Про популярність золотоніського меморіалу говорить той факт, що організатори вже не запрошують гравців для участі у змаганнях, вони самі поспішають зареєструватися на сайті Федерації.

Золотоніську команду представляли 11 шахістів, серед яких наймолодший – 8-річний Ярослав Грінько, а найстарший – Василь Пріхненко, який у вересні святкуватиме своє 85-річчя. Як зауважив голова міської федерації шахів Віктор Грінько, не кожен шахіст у такому поважному віці і на турнірі такого високого рівня може мати цілком пристойний результат. Саме Василю Михайловичу, Дмитрові Кравцю (Стрий, Львівська область) та юному Ярославу випала честь підняти прапор змагань. Місцева збірна, хоч і не здобула призових місць, та порівняно з турнірами попередніх років продемонструвала, що рівень гри золотонісців значно зріс.

Змагання проводились за швейцарською системою у 9 турів з обрахуванням національного рейтингу. Переможцем та володарем головного призу став кандидат в майстри спорту, киянин Олександр Рибченко. У першій десятці – Даніїл Шевченко (Кіровоградська область), Валерій Іванько (Черкаси), Сергій Мазуров (Южний, Одеська область), Євгеній Даник (Яготин, Київська область), Віталій Кононенко (Черкаси), Микола Коломієць (Шостка, Сумська область), Сергій Асауленко (Кам’янське, Дніпропетровська область), Володимир Фенько (Полтава), Олексій Модла (Миргород, Полтавська область).

турнір болеславського 01 [870_650]

Отримали деякі учасники і додаткові заохочувальні призи. Серед школярів відзначили Романа Дмитріва (Львів), Івана Ковальчука (Кіровоград) та Андрія Пальчука (Київ); серед жінок – Ксенію Баглай (Київ), Юлію Кравець (Стрий, Львівська область), Аліну Божко (Білозір’я, Черкащина); серед кращих місцевих шахістів – Андрія Чопорова, Віктора Грінька та Валерія Лавріненка; серед ветеранів (60+) – Олексія Модла, Віктора Фесана (Яготин, Київщина), Івана Цюренка (Чернігів).

Програма передбачала також і змагання з блискавичних шахів на кубок Ісаака Болеславського. Перемогу тут святкував золотонісець Андрій Чопоров. Спонсором меморіалу виступив Віктор Грінько.

турнір болеславського 02 [870_650]

Андрій Чопоров

Усі учасники турніру отримали сувеніри із символікою Золотоноші. Ці презенти, увага і гостинність господарів особливо зворушили гостей. Досвідчені спортсмени, які побували у багатьох містах України на змаганнях різного рівня, відзначили: щирість і відкритість – родзинка жителів міста. Приїздять сюди хто пограти, а хто просто відпочити. Родина Кравців зі Стрия прибули на власному авто. Шахами захоплюються їхні діти – Юлія і Дмитро. У нас вони вперше, тож і зауважили, що населений пункт – доволі чистий і гарний.

Серед учасників – багато тих, хто приїздить до Золотоноші вже втретє, тому й зустрічаються як давні добрі друзі. Як зауважив Віктор Грінько, учасники турніру – справжні фанати шахів, адже окрім офіційних змагань, вони завершували ігри далеко за північ. Добре, що грають мовчки, без зайвих емоцій. Нікому у гуртожитку, де проживали, не заважали.

турнір болеславського 03 [870_650]

У короткі години відпочинку гості відвідали Золотоніський лікеро-горілчаний завод і були щиро здивовані широким асортиментом продукції, що випускається. Особливо їх зацікавив сувенірний цех, де виробники використовують оригінальну національну тару.

Учасники третього турніру висловлюють подяку міському голові Віталію Войцехівському, його заступникові Світлані Судді, голові міської федерації шахів Віктору Гріньку, директору зош №3 Ларисі Павленко, директору філії Центру професійного розвитку персоналу ПАТ «Українська залізниця» Анатолію Товмашу, директору КП «Міський водоканал» Сергію Кузнєцову, головному спеціалісту служби у справах дітей, молоді та спорту Миколі Строканю за гостинний прийом і високу організованість заходу.

Фото: Микола Строкань

турнір болеславського 04 [870_650]