“Демонтовувати утеплення квартир, що проведені з порушеннями, ніхто не збирається”, – начальник УЖКГ

У золотонісців, які вже здійснили утеплення своїх квартир, ніхто небезпечний матеріал зривати не буде. Але надалі власників житлових приміщень просять дотримуватись правил благоустрою, аби уникнути фатальних наслідків для себе та сусідів. Такими словами відповів начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко на панічні настрої у соціальних мережах останніми днями. Розмови про майбутні репресії з боку комунальників велися після публікації Флоренком повідомлення про складання адмінпротоколу на одного з місцевих жителів.

– Дійсно, днями на Шевченка 233 було зафіксовано громадянина, який виконував роботи з утеплення фасаду та сходового майданчика. Людина не мала жодних документів.Робітник, який там працював на висоті, також не мав відповідної документації. Крім того, відбувалось і самовільне перепланування, – коментує ситуацію керівник УЖКГ.

За словами посадовця, в разі нещасного випадку відповідав би не власник квартири, який замовив виконання робіт, а чиновники,що мають за цим слідкувати. Мова йде про управління житлово-комунальним господарством. Люди ж проводять роботи, не знаючи що у Золотоноші існують правила благоустрою, яких треба дотримуватись.

– Звісно, у тих людей, які здійснили утеплення раніше, ніхто демонтувати матеріали не буде. Але на надалі таки просимо дотримуватись згаданих правил. Їх, до речі, знайти зовсім не проблематично: відповідний документ можна завантажити на офіційному сайті Міської ради. Там не так багато інформації, про яку треба пам’ятати, – пояснює Флоренко.

Акцентує головний комунальник міста і на необґрунтованості «мережевої» паніки стосовно ймовірних поборів від виконавчої влади. Для того, щоб отримати дозвіл на утеплення багатоповерхового будинку, треба просто погодити це з органами місцевого самоврядування. Власнику квартири слід написати заяву на ім’я міського голови та залишити свій контактний телефон. Через 2-3 дні про рішення повідомлять фахівці УЖКГ. Необхідно лише з’явитись на Шевченка 70 і забрати дозвіл.

– Це питання, як бачите, двох днів.І безкоштовне. Якщо хтось буде хоч якусь копійку брати, скарги прийматиму особисто, – декларує начальник Управління. – В країні дійсно проводиться підтримка заходів з енергозбереження і це дуже позитивний факт. Але й робити це безвідповідально – теж неправильно.Треба хоч якось дотримуватись правил та чинного законодавства.

У владних кабінетах цілком усвідомлюють, що фінансове становище українців нині вкрай скрутне, аби витрачати десятки тисяч гривень на занадто дорогий матеріал для утеплення. Роботи проводять, звісно ж,дешевим матеріалом. В більшості – пінопластом. Разом з тим мають до золотонісців і прохання – акумулювати бодай якусь копійчину та використовувати матеріали не найнижчої якості.

– Розумієте… пінопласт – це як бензин: одна іскра і він вже горить. Всі бачили в інтернеті, що стається з багатоповерхівками. Особлива ж проблема, якщо це робиться у внутрішніх приміщеннях. Не дай Боже спалахне пінопласт в під’їзді, люди не зможуть навіть з квартир повиходити, аби врятуватися. Тому й просимо використовувати хоч більш-менш нормальний матеріал. Якщо продавець ще й надасть сертифікат якості, взагалі величезний плюс буде, – описує нюанси Олександр Флоренко.

Окреме питання – зовнішній вигляд утеплених квартир. Безконтрольність процесу фарбування призводить до надмірного різнобарв’я на вулицях міста, що деяким золотонісцям неабияк набридло. В цьому випадку вже навіть не прохання, а конкретні вимоги від управління ЖКГ – фарбувати свої фасади хоч приблизно під загальний колір будинку.

– Якщо людина захоче естетики і на білій будівлі пофарбує свою квартиру в зелений колір, то буде складатися адмінпротокол. Ми ж не будемо перетворювати місто на хаотичну мозаїку? Цей пункт, до речі, також присутній у правилах благоустрою, – зазначає головний комунальник.

Не скасує подібні норми і комунальна реформа, що стартує, як відомо, 1 липня. Адміністративний кодекс нікуди не подінеться, а в ньому присутня стаття 152, яка й посилає на правила благоустрою. Надалі ж, щоб не повторювати помилок, в управлінні створюють Відділ контролю за благоустроєм. Його фахівці слідкуватимуть, щоб золотонісці не порушували згаданих вище правил. Головна ж задача (у світлі майбутньої реформи) – ефективна комунікація із балансоутримувачами багатоповерхівок та комунальними службами. Будинки хоч і переходять у власність громади, та допомагати містянам потрібна все-одно. Інакше – може настати й колапс. Для уникнення подібних ситуацій відділ і працюватиме.

У зв’язку ж із реформою ЖКГ та багатьма змінами у законодавстві, що відбулись протягом чотирьох років, нині міська рада готує пакет змін до правил благоустрою Золотоноші. Деякі пункти вже неактуальні, деякі потребують коригування. Частину ж повноважень взагалі мають намір перенести на ОСББ.