Будівництво котельні у лікарні перевірять на предмет грубих порушень

Твердопаливна котельня, котру звели на території дитячої лікарні, вельми зацікавила контролюючі органи. На думку фахівців, її будівництво супроводжувалось ігноруванням вимог законодавства. Крім того, аналізуватимуть в області і запропоновані тарифи.

В черкаській ОДА намагаються вирішити конфліктну ситуацію довкола переведення медичного закладу на альтернативні джерела опалення. Тут нещодавно завершили облаштування котельні, що працює на модних нині пелетах. Прекрасна ідея енергозбереження, котра вельми актуальна у світлі прощання з так званою «газовою голкою», втім, має й декілька неприємних моментів, якими нехтувати на таких серйозних об’єктах не можна.

За інформацією фахівців Державної архітектурно-будівельної інспекції, забудовники – столична компанія «АльтерЕнерджі» – не взяли у місцевому управлінні архітектури необхідні для початку робіт містобудівні умови та обмеження. Вони мають, наприклад, регламентувати граничнодопустиму висоту обє’кту, відстані до сусідніх будівель, вимоги щодо благоустрою, архітектурних та інженерних рішень тощо. Відповідно, не звертався ніхто і за декларацією про початок будівельних робіт. Не оформлене належним чином і прийняття в експлуатацію котельні. Грубі порушення таких будівельних норм множаться ще й на спроби недопуску інспекторів ДАБІ до об’єкту для перевірки істинності таких підозр.

Неприємну ситуацію намагались вирішити днями в Черкасах, куди для діалогу і розставлення усіх крапок над «і» запросили очільників міської та районної влади. Вивчатимуть ситуацію і в обласному Управлінні житлово-комунального господарства. Структурному підрозділу доручив до 10 червня надати повний звіт заступник голови ОДА Сергій Овчаренко. В першу чергу аналітики мають детально перевірити виконання усіх будівельних норм.

Згадували на зустрічі й золотоніських комунальників. Мова про них велась не для формальності, адже «Міський водоканал» паралельно теж активно переходить на альтернативні джерела енергії. Свою котельню вже переобладнали і всі букви закону виконали. Серед іншого, за десять діб в Черкасах лунатиме і порівняльний аналіз тарифів обох підприємств. Головна мета – детально вивчити економічну доцільність та законність цін на теплову енергію.

В цілому ж питання, за результатами аналізу, обіцяють вирішити максимально мудро. З однієї сторони, категорично не можна відлякувати інвесторів, з іншої – дотримуватись норм також не завадить. Тим більше, що під боком є місцевий виробник, котрий проблем юридичних мати не звик.