Науковий потенціал Золотоноші: гімназія вшанувала кращих учнів [ФОТО, ВІДЕО]

Традиційний день гімназиста провели минулого тижня у Золотоніській гімназії. Свято, покликане відзначити найбільш успішних учнів поточного навчального року, цьогоріч видалося вельми багатим на персоналії.

Масовість зумовлена зовсім не штучними підходами, адже головне правило діє тут суворо та з року в рік – на п’єдестал виходять лише ті, хто привіз нагороди як мінімум з обласного рівня. Мова йде про олімпіади, Малу академію наук, творчі конкурси та спортивні змагання. Нинішній травень нарахував таких переможців аж 29.

Плеяду нагороджених вітали оригінально та тематично. Загальний антураж театралізованого дійства базувався на давньогрецьких міфах, а саме свято назвали просто, лаконічно та з потрібним підтекстом – «Гімназійний олімп». Автори ідеї – творча група на чолі із заступником директора з науково-методичної роботи Світланою Буряк. Саме до її обов’язків входить наукова нива навчального закладу. Це, в свою чергу, передбачає постійну опіку над тими дітьми, що виявили бажання зануритись в улюблені сфери з головою, а також постійну методичну допомогу їхнім наставникам.

– Своїми працею, інтелектом, бажанням пізнати нове та невідоме ці діти відкрили нові сузір’я та запалили власні яскраві зірочки.Це вони —найрозумніші, найкмітливіші, найдопитливіші — обдарована творча гімназійна молодь, – не шкодує слів для представників цьогорічного «Олімпу» Буряк.

день гімназиста 2016 02 [870_650]

Світлана Буряк разом із цьогорічними випускницями

Перемоги за 9 місяців були різнобарвними та часто-густо несподіваними не лише для гімназійного колективу. Кількість сфер, де юні золотонісці зуміли знайти себе, справді вражає. Охоплені, як здається, ледь не всі наукові напрями.

Десятикласник Володимир Луцик  – переможець обласного етапу та лауреат Міжнародного конкурсу з українознавства у номінації «Історія України». Не забуває хлопчина й за активне дозвілля. Цього року він став одним з кращих гравців баскетбольної команди юнаків, що виборола першість міста взимку. Довершує ж свою різносторонність участю в драматичному гуртку, що вже встиг сподобатись багатьом містянам. Про їхній поки що найкращий проект – виставу «За двома зайцями» – ми розповідали декілька місяців тому.

Випускниця Юлія Некоз  – неодноразовий переможець обласної олімпіади з англійської мови, учасник обласної олімпіади з російської мови, знавець філології, переможець обласного етапу конкурсу-захисту робіт Малої академії наук у секції «Зарубіжна література». В Черкасах молодий лінгвіст захищала доволі серйозну роботу на тему «Художні особливості літератури постмодернізму»

день гімназиста 2016 01 [870_650]

Її однокласниця  Марина Полтавець проявила себе в дотичній сфері, перемігши на обласній олімпіаді з французької та діставшись аж до Всеукраїнського етапу із науковою роботою. Досліджувала вона мовою цієї країни присутність образів тварин у французьких прислів’ях. Крім того, гімназистка ще й неодноразово виборювала першість у конкурсах з правознавства.

До когорти філологів додалась і зовсім юна лауреатка із потужним потенціалом. Єлизавета Братчик – знавець російської мови та переможець обласної олімпіади у своїй віковій категорії. Дівчина зовсім не комплексує та радить усім про політику тут не згадувати, адже бездоганне знання іноземних мов не завадить нікому.

Із фанатів права виростають гарні фахівці, а от ті, хто пов’язує юриспруденцію та психологію, мають всі шанси стати легендами юридичного цеху. Повним ходом до цього крокує десятикласниця Діана Міщенко,  котра привезла перемогу з олімпіади із правознавства, а також успішно захистила наукову роботу з психології. Її тему нефахівцеві навіть вимовити складно – «Вплив старшої школи музичних стилів на емативно-афективну сферу особистості»

Математичне майбутнє представляє дев’ятикласниця Анастасія Вірста, що перемогла на відповідній олімпіаді, а також презентувала інноваційні підходи у обчисленні сум степенів послідовних натуральних чисел. Її здібності не лишились непоміченими навіть у Тернополі. Дівчину вже запрошує до себе технічний вуз.

день гімназиста 2016 03 [870_650]

Ілля Вялков привіз перемогу з олімпіади із географії, а випускниця Діана Головко до цього додала ще й Малу академію. Географічним хет-триком довершила навчальний рік Софія Собченко, яка окрім перемоги на інтернет-олімпіаді з цього предмету, ще й захищала наукову роботу з лісознавства. Досліджувала дівчина діяльність Золотоніського лісгоспу.

Аміна Стужук успішно спробувала себе в Академії наук у медицині, а її старша колега Олеся Чорнобай – в економіці. Одинадцятикласник Денис Шварьов, окрім капітанської пов’язки  у баскетбольній збірній, ще й здивував обласну комісію своєю науковою роботою у сфері програмування.

Анастасію Заболотню читач нашого ресурсу знає давно. Твердо вирішивши два роки тому пов’язати своє життя з журналістикою, дівчина не лише вдарилася у відповідне навчання, а й опановувала професію на практиці. На її рахунку нині декілька десятків публікацій, репортажів та інтерв’ю з різних куточків міста. Пробувала себе і в науковій діяльності, досліджуючи методи пропаганди російських та українських телеканалів. Зовсім трішки до призового місця не вистачило, проте й без нагород навчальний рік завершувати не збиралася. Її матеріали про місцевих бійців АТО стали основою для літературної збірки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Дісталася робота аж до столиці.

Наймолодша і, як здається, найпотужніша інтелектуальна еліта школи, генератор креативних ідей, лідер, знавець української та іноземної філології, переможець обласної інтернет-олімпіади з французької мови, та переможець конкурсів читців поезії, знавець робото-інженерії. Все це про зовсім юну шестикласницю Софію Грязон, яка методично продовжує вражати всіх, хто її оточує. Вона ж піднялася на «Олімп» не сама, а зі своєю командою розробників робототехніки, яка нещодавно тріумфально повернулась зі столичного фестивалю. Технічний потенціал суспільства представляли Юліан Гвоздик, Денис Скрипиця, Максим Пузєєв, Максим Чижик, Михайло Ткаченко та Єгор  Іщенко.

день гімназиста 2016 04 [870_650]

Багатогранна Софія Грязон зі своєю авторською фотовиставкою

Не відставати від старших експериментаторів вирішили і зовсім дрібні дітлахи. Нещодавно створена із учнів початкової школи команда Лего-розробників також привезла перемогу із Києва. Юрію Мірошнику, Богдану Горбаню, Анні Трубі та Владиславу Кібальнику пророкувати можна ще цікавіше майбутнє, адже проявляти себе у роботобудуванні вони почали вже у 9 років.

На останок привітали дівчат, що відзначились на обласних змаганнях зі стрітболу, настільного тенісу та легкої атлетики. Марта Шурак, Анастасія Ісько, Дарина Жорнова, Аліна Коваленко та Валерія Булих ще раз довели, що інтелектуальний упор гімназії – зовсім не завада до спортивного саморозвитку.

– Найприємніше, що з року в рік тут, на п’єдесталі, з’являються нові обличчя. Приємно вітати одинадцятикласників, але долучаються сюди й найменші, котрим хочеться побажати наснаги, нових злетів та відсутності будь-якого страху в житті для подолання вершин. Якщо вони вже вийшли сюди, на «Олімп», до будь-які проблеми надалі їм будуть до снаги, – підбила підсумки року директор гімназії Любов Денисюк.

день гімназиста 2016 06 [870_650]

Юрко та Софійка – юне майбутнє навчального закладу

Усім глядачам із числа школярів очільник навчального закладу побажала наступного року впевненим кроком перейти на згаданий п’єдестал. На її думку, обдарованими є всі діти. Варто лише відкрити в собі ті, поки що недоторкані резерви.

– Піднятися на вершину слави допомогли учням, як особистісні якості (наполегливість, жага знань, уміння сконцентруватися), так і постійна допомога та підтримка справжніх фахівців своєї справи – талановитих гімназійних вчителів, – не оминула згадати творців перемог Світлана Буряк. – Саме вони – співавтори успіхів, партнери, лідери та й просто надійні друзі-наставники для гімназистів, які постійно крокували поруч.

Майя ЗуєваНадія  ЛівератосОльга  ПолтавецьЛюдмила КовтуненкоОльга СкрипникГанна МірошникСвітлана ЗаєцьВікторія РакітінаІрина КононецьСергій РізникІрина ОмельченкоАнна Гаврюшенко, Віктор Шамрай, Володимир Єгоров, Надія Вертипорох – далеко не повний список гімназійних вчителів, які готували талановитих учнів до участі в обласних предметних змаганнях.

день гімназиста 2016 05 [870_650]