Хлопцю з Вільхів дали умовний термін за ухилення від строкової служби

Два роки позбавлення волі умовно – таке покарання жителю Вільхів призначив Золотоніський міськрайсуд за свідоме ухилення від призову на строкову військову службу.

За повідомленням місцевого військового комісаріату, перебуваючи на обліку призовників, юнак пройшов медичну комісію та отримав під особистий підпис повістку про призов до Збройних Сил України. У визначений день до РВК без поважних причин не з’явився.

Згідно із рішенням суду, своїми діями житель Вільхів вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст.335 КК України. Мова йде про умисне ухиляння від призову на військову службу. Засудженому встановили іспитовий строк тривалістю в один рік, зобов’язавши  його не виїздити за межі України та періодично з’являтися для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції.

Коментуючи ситуацію, у комісаріаті ще раз нагадають юнакам про відповідальність за ухилення від призову. Також  звертають увагу на  строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: квітень – червень, жовтень – листопад.

Нагадаємо, згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також відповідного Указу Президента, призовники, яким надійшла повістка районного комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути туди в термін, зазначений в повістці. Якщо повістка не надійшла, юнаки мають з’явитися в десятиденний строк з початку призову. В разі ж зміни місця проживання слід протягом семи днів завітати до місцевого військового комісаріату, аби стати на облік.