До Золотоноші знову приїздить театр «Браво» [ПРЕВ’Ю]

Кінцівка першого театрального сезону міста відзначиться ще однією цікавою подією. До Будинку культури знову завітає колектив столичного драматичного театру «Браво», котрий постійно запалює но­ві іме­на вітчизняних ав­то­рів. За­вдя­ки те­ат­ру сто­лич­на пуб­лі­ка ми­ну­ло­го те­ат­раль­но­го се­зо­ну діз­на­ла­ся про мо­ло­до­го ки­їв­сько­го дра­ма­тур­га Бог­да­на Гна­тю­ка. А не­що­дав­но ху­дож­ній ке­рів­ник те­ат­ру Лю­бов Ти­та­рен­ко здійс­ни­ла по­ста­но­вку йо­го дру­гої п’єси, що має на­зву «Ка­фе «Рес­пуб­лі­ка».

Детальніше про п’єсу, що була написана 2012 року, коли чимало народних депутатів переходили з однієї фракції до іншої, розповідає DUA.com.ua. Саме тоді набув популярності термін «тушка». Драматург вирішив дослідити цю проблему. Але чи лише гроші можуть бути приводом для зради однопартійців? А можливо — кохання?

За сюжетом Харитон — представник опозиційної фракції у парламенті, палкий борець із несправедливістю. Молодий політик закохується в Беллу, яка мріє стати естрадною зіркою. Умова Белли — забезпечити їй зіркове майбутнє. Але для цього потрібні великі кошти. Знаходяться доброзичливці, які пропонують Харитону за значну грошову винагороду вийти з фракції. То що обере герой — вірність політичним ідеалам чи безтурботне життя з коханою?

Як зізнався драматург, п’єсу не потрібно прив’язувати до конкретних подій. Насамперед, це витвір його художньої фантазії. Проте паралелі із сучасністю проходять через увесь твір.

– Мій герой, можливо, сучасний Печорін. До нього можна ставитися по-різному, адже ми не знаємо, коли він насправді щирий — коли зустрічається з виборцями чи коли говорить ніжні слова своїй коханій», — розповів автор.

«Кафе «Республіка» — це глибока п’єса про правду нашого життя. Тут показана боротьба добра зі злом. Кожен персонаж є знаковим. Приміром, офіціант — наше хворе суспільство. Також достовірним є образ солдата, який повернувся з війни і не може знайти свого місця в нашому суспільстві. Ця проблема дуже актуальна зараз.

– Робота над виставою тривала два з половиною місяці, але була дуже напруженою. Ми щодня працювали зранку до ночі. Хотіли, аби глядач встиг побачити спектакль у цьому театральному сезоні. Не можу виділити когось окремо. Всі актори і технічні працівники спрацювали дуже добре,— розповіла режисер-постановник Любов Титаренко.

Дійсно, кожен персонаж п’єси — яскрава особистість, що надовго запам’ятовується. Чи то молодий політик Харитон (Олег Терновий), який протягом вистави намагається знайти відповідь на найскладніше питання у своєму житті; чи амбітна дівчина Белла (Тетяна Тернова), яка прагне взяти від життя все, що тільки можливо; чи правдолюбці, зубри політичного світу Теплицький (Анатолій Гнатюк) та Єгор (Сергій Калантай).

Чудові вокальні дані показала Наталія Кудряшова (Співачка), цікавий і вже згадуваний образ Офіціанта (Георгій Поволоцький). А гармонійні рухи, мова танцю учасниць балету «Кафе «Республіка» (Марія Махотіна, Людмила Кандраєва, Олена Хархан, Євгенія Бєлова) говорять більше, ніж могли б сказати слова.

Окреме місце у виставі належить Жінці в чорному (Любов Титаренко), напевне, цього персонажа можна порівняти з Мефістофелем. Проте актриса певною мірою виступає адвокатом свого персонажа, співчуває їй, адже ця жінка самотня. У неї є гроші, але вони не можуть замінити кохання.

Яку ж головну ідею хотіли втілити творці нової вистави? Напевне, хоч скільки б людина зробила помилок у своєму житті, у неї завжди є шанс усе почати спочатку і стати кращою. От тільки далеко не кожен цей шанс використовує.

Нагадаємо, у лютому театр «Браво» вже приїздив до Золотоноші зі своєю фантасмагорією із загадковою назвою «Душа в засніженій фаті». Після візиту художній керівник Любов Титаренко була щиро вражена не тільки доброзичливим прийомом глядачів та самим будинком культури, в якому відбувалося театралізоване дійство, а й Золотоношею, якою вона встигла прогулятися перед початком спектаклю. Особливо ж, за її словами, вразили люди.

– Відчувається, що вони звикли до гастролей столичних артистів, яких до міста, як з`ясувалося, постійно запрошує міська влада. Публіка в Золотоноші вихована, освічена, обізнана в театральному мистецтві, – зазначила взимку Титаренко.

Розпочнеться вистава 17 червня о 18:00. Вартість квитка – 75 гривень. За довідками можна звертатися телефоном 5-33-29.

кафе-республіка-сайт