Відеоендоскопічний комплекс ЦРЛ приносить перші результати

Сучасне ендоскопічне обладнання, котре встановила німецька делегація міста Штольберг на базі Центральної лікарні хоч і не використовується поки що масово, та вже пройшло випробування «в бою».

Першопрохідцем якості подарунку з Європи став 35-річний житель Новодмитрівки, хворий на виразку дванадцятипалої кишки. За словами лікаря-ендоскопіста Олександра Булаха, чоловік потрапив у хірургічне відділення з кровотечею, яка раптово припинилася, тож операції вдалося уникнути. Згодом пацієнта перевели в інше відділення, де він отримує противиразкову терапію.

Лікарі хотіли перевірити, як іде процес рубцювання, тож і направили хворого у кабінет ендоскопії на діагностику. Як було виявлено при обстеженні, виразка зарубцювалася на 80%, тож лікування дає хороші результати. За допомогою ендоскопа взяли на аналіз мікроскопічну частинку слизової оболонки хворого, аби дослідити, чи активна бактерія, яка провокує виразкову хворобу. Діагностика пройшла вдало і підтвердила високу якість обладнання.

Найближчим часом площу маленького кабінету планують розширити і відремонтувати. Але лікарня має ще два ендоскопи, тож хворі не залишаться без обстеження.

Нагадаємо, на початку травня Золотоніська ЦРЛ отримала у своє розпорядження німецький відеоендоскопічний комплекс Pentax EPM-3300, що покликаний на більш якісному рівні діагностувати і місцевих жителів хвороби травної системи.

Система складається з комп’ютера, відеопроцесора, монітора Sony, а також стійки з декількома видами відеограстроскопів, котрі дозволяють оцінити стан пацієнта візуально. Окремо присутня функція запису фото та відео на зовнішні носії, а також мережева передача медіа. Останню особливість золотоніські лікарі матимуть змогу використовувати для онлайн-консультацій із німецькими колегами.

Диво техніки для вітчизняних реалій з’явилося у нашому місті завдяки допомозі проекту “Українські партнерства Ерцгебірге”. Провінційний округ регіону Хемніц, що в базується в Саксонії, серйозно налаштований на двосторонню співпрацю із Золотоношею.

Медичне обладнання з’явилося завдяки довгим перемовинам посадовців Золотоніського міськвиконкому з німецькою стороною. Головні умови постачальників – якомога більше охоплення пацієнтів та безкоштовна робота апарату Pentax для пільгових категорій населення. Наміри поєдналися у обох сторін, адже місто передало техніку не на баланс щойно створеного Центру первинної медицини, а в розпорядження Районної лікарні. Тут, мовляв, і фахівці відповідні присутні, і користь новинка принесе не лише містянам. До того ж, згідно раніше узгоджених правил, функції діагностики має виконувати саме лікарня.

 20160504_105219-870_650