Нове обладнання, інші підходи: золотоніська сімейна медицина робить перші кроки

З 5 травня, як повідомлялося, розпочав роботу міський Центр первинної медико-санітарної допомоги. Установі підпорядковані три дільниці – у поліклініці ЦРЛ, колишніх амбулаторії РМЗ та дитсадку «Журавлик».

Перші дні прийому, за словами медиків, показали наочно: більшість людей з розумінням поставилася до реформування медицини у місті, підтримує її і намагається допомогти фахівцям налагодити процес лікування хворих.

Перша і друга амбулаторії (РМЗ та Центр соцдопомоги) працюють у дві зміни, а у поліклініці ЦРЛ лікарі «первинки» приймають хворих з 8 до 18 години щодня, окрім неділі та святкових днів. В інший час, як і раніше, медичну допомогу можна отримати у вторинній ланці: викликати «швидку допомогу» чи приїхати у приймальне відділення ЦРЛ.

Мають золотонісці і право на вибір сімейного лікаря. Якщо когось не влаштовує призначення медика, можна звернутися заявою до керівника Центру Віри Антонової. Офіс її знаходиться у центрі міста (перший поверх будинку на розі вулиць Благовіщенська та Садовий проїзд – вхід з двору).

Розпочав роботу також і важливий 6-й фізіотерапевтичний кабінет «первинки» у будівлі ЦРЛ. Туди вже завезені два сучасні інгалятори типу «Вулкан», які відверто вразили працівників, адже раніше подібне обладнання використовувати їм не доводилося. Присутні на базі і апарати УВЧ. Аналогічний кабінет, повністю обладнаний необхідною апаратурою, працює і в амбулаторії №1 (район РМЗ).

Продовжує роботу й денний стаціонар у ЦРЛ (на тому ж місці і з тими ж маніпуляційними медсестрами – Світланою Божко та Іриною Теницькою) та в колишньому садочку «Журавлику» (нині Центр соцдопомоги).

Ще одна приємна новина: медики чекають на надходження сучасних кардіографів, якими забезпечать усі медичні дільниці.

Окремо ж до золотонісців звертаються у кабінетах владних. Якщо комусь в будь-якій медичній установі («первинка» чи ЦРЛ) відмовляються надати медичну допомогу, радять негайно вдаватися до найбільш дієвого в таких випадках методу – зателефонувати на «гарячу лінію» міського голови. Номер 5-21-78 працює цілодобовою.