Зіркові трансфери та перші невдачі: “Спартак” розпочав новий футбольний сезон [ФОТО, ВІДЕО]

Весняне тепло завітало не лише на вулиці міст Черкащини, а й остаточно оживило футбольні майданчики кожного населеного пункту. До України повертається місцевий футбол, а отже, ще один привід привід для приємного дозвілля під час уік-ендів. Золотоноша в цьому плані має дещо більше приємних моментів, адже місцева команда традиційно виступає у Вищій лізі чемпіонату області. Зірок із неба не хапає, проте характеризується останнім часом самобутністю та ледь не претендує на статус “народної”.
Футбол міста увійшов до крутого піке в 2014 році, коли стало зрозуміло, що утримувати боєздатний клуб на вищому рівні – справа не з простих. Особливо на фоні значної фінансової кризи та стрімкої втрати інтересу до футболу серед українців, тенденція до якої спостерігається дедалі більше і нині. Тоді “Спартак” був на межі розформування. Вирішили ситуацію золотонісці як завжди гуртом. Одна-єдина “антикризова” зустріч небайдужих до спорту людей дала команді шанс на життя, а до фінансування долучились місцеві підприємці.
Разом з тим, змінились і підходи до діяльності, тобто клубна ідеологія. З тих пір “Спартак” став майже таким собі аналогом “Атлетіка” з Більбао, орієнтуючись суто на гравців родом із Золотоноші. Не без винятків, але генеральна лінія чітка. Звісно, єдине, чому подібне рішення не могло сприяти, то це результату. Як не крути, та конкуренцію лідерам таким чином скласти доволі складно. Проте, чи вартий у місцевому футболі результат, здобутий зовсім чужими гравцями – питання риторичне. Для цього, власне, й існує інститут аматорського футболу, котрий, грубо кажучи, дозволяє вболівати за “хлопця з твого двору”.
Значних досягнень, навіть за ефективного менеджменту (а він у “червоно-білих” присутній), очікувати у короткострокових перспективах марно, тому минулий сезон “Спартак” тримав місцевих прихильників у напрузі аж до останнього туру. Саме тоді остаточно вирішилась доля другої путівки до першої ліги. Золотонісці її оминули, відправивши туди сусідів із “Лідера”. Хоча, за результатами весняного рішення обласної федерації, не потрапили туди й вони. Яким чином передостання команда лишилась у вищому ешелоні та які спортивні принципи при цьому враховувались – тема зовсім не цієї публікації.
“Червоно-білі” торік видали цілу серію протилежних результатів, майже не даючи сумувати на трибунах нікому. Поруч із розгромними поразками від фаворитів, були й несподівані результати, бойові виїзні матчі. Команда, зважаючи на свій статус, в більшості своїй грала суто на контратаках, покладаючись на стійкість захисту та таланти атакувальної четвірки (три хавбеки та один форвард).
Новий сезон – нова турнірна дистанція. Змінюється, як годиться, і склад. Ще минулого літа, під час перерви у чемпіонаті залишили стан “Спартака” два захисники. Якщо втрата Антона Святченка критичною не була (всього лише один вихід на заміну під час першого кола), то Сергій Дузь – був на той час гравцем основи (10 матчів з 11). Підсилили ним тоді свої редути ФК “Мошни” з першої ліги. Замість них долучився до колективу місцевий вихованець Андрій Бурий, котрий до кінця сезону встиг провести на полі лише 46 хвилин, проте чемпіонат нинішній напевне буде для нього більш плідним.
Міжсезоння принесло ще наприкінці лютого сенсаційну для золотоніського футболу новину. Атакувальним хавбеком Денисом Бреусом зацікавився друголіговий “Арсенал” із Білої Церкви. На лідера “Спартака”, котрий відзначився 11 голами минулого сезону та став кращим бомбардиром обласної футзальної першості таки хтось мав звернути увагу. Успішно пройшовши медогляд, Денис долучився до лав професіонального футболу. Наразі його доробок – один матч в основі та п’ять виходів на заміну. Голів та гольових передач у офіційних матчах Денис поки що не має. Сам “Арсенал” нині знаходиться на передостанній позиції у Другій лізі чемпіонату України.
Друга суттєва втрата – центральний півзахисник Вячеслав Чуприна, котрий із 19-ма матчами також по праву вважався одним із лідерів “Спартака” (більше тільки у Бреуса та Дробітька). Доєднався він до більш успішного нині “Олімпа” з Кам’янки.
Разом з тим поповнився клуб і десантом із п’яти новачків, які й мають влити свіжу кров до гри “червоно-білих” – кожен на своєму рівні, звісно. Гравцями першої команди віднедавна стали вихованці золотоніського ДЮСШ Андрій Тараненко та Сергій Вовк. Із столичного “Подолу” (Вища ліга чемпіонату Києва) перейшов Сергій Гайдай, а із чемпіонату Черкас (ФК “Шелтон”) до Золотоноші приїхав Едуард Березюк.
Про найголовнішу ж трансферну сенсацію стало відомо вже постфактум. Червоно-білу футболку віднині носитиме легенда обласного футболу Роман Поліщук. 37-річний хавбек, екс-капітан черкаського “Дніпра”, гравець “Чорноморця”, “Зірки”, “Кременя”, сумського “Спартака”, що провів на професійному рівні 282 матчі та відзначився 69 голами, ділитиметься в нинішньому сезоні своїм безцінним досвідом із золотоніськими футболістами.
Перший тур нового чемпіонату “Спартак” зустрічав у себе вдома. Щоправда, на не зовсім звичному полі. Стадіон “Колос” відкривається лише у травні, тому дебютний матч довелося грати на арені ДЮСШ, котра нині лише лунає у планах щодо будівництва. Завітав до міста вельми цікавий дебютант, котрий у 2016 році точно не пастиме задніх. Мова йде про драбівський “Альтаїр”, що без варіантів взимку став мініфутбольним чемпіоном Черкащини. Не загубився колектив і на вищому рівні великого футболу. Після трьох турів драбівчани мають у доробку 5 очок та перемогу над непростим “Олімпом”.
Звітна ж зустріч зовсім не стала прикрасою, відзначившись сумбурною боротьбою у центрі поля, жорсткими зіткненнями та мінімумом гольових моментів. Задали грубу тональність суперники ще в самому дебюті. Тоді пошкодження (перше і далеко не останнє) отримав голкіпер господарів Євген Крикун після того, як півзахисник “Альтаїра” не прибрав ногу під час зіткнення.
В цілому гості безуспішно намагались атакувати позиційно, а “червоно-білі” взагалі вперед йшли дуже малими силами. Основна увага була сконцентрована на обороні. Вона й, забігаючи наперед, принесла свої плоди. Перший тайм лишився для історії зовсім непоміченим.
Після перерви значно активізувались драбівчани. Іспит по черзі складали як захисники “Спартака”, так і голкіпер. Як завжди відчайдушні та ювелірні підкати Труби, вчасне блокування від його колег та прекрасні сейви Крикуна не дозволили “Альтаїру” оформити швидкий гол.
Далі тиск, хоч і без гостроти, проте продовжувався. Господарі остаточно сіли на своїй половині поля, не маючи навіть змоги зачепитись за м’яч. Це і втілилося у два серйозних моменти, коли на 70-й хвилині головою в падінні бив драбівчанин Сергій Біда. Врятували господарів воротар та поперечина. За п’ять хвилин він же потужно пробивав з 9 метрів у притирку зі штангою – Крикун знову на місці.
Оговташись, пробував тиснути на суперників і “Спартак”, починаючи потроху шукати шляхи до чужих воріт. На 78-й хвилині “червоно-білі” мали претензії на пенальті, а вже у доданий час найбільш реальну нагоду вирвати перемогу таки втратили. Після ювелірної подачі з кута поля, опинившись сам, пробив повз ворота Олег Хомут.
Вища ліга Черкащини, 1 тур
Золотоноша: стадіон ДЮСШ, 150 глядачів
Спартак – Альтаїр 0:0
Спартак: Крикун – Труба, Литвиненко, Калашник, Педченко (Вовк, 74) – Хомут – Дробний (Березюк, 46), Іскра (Поліщук, 46), Міхновський (Кудря, 46), Дробітько – Зоря
НЗ: Безпрозванний
Альтаїр: Іщенко – Дєєв, Грищук, Островський, Вдовика, Раковський, Біда, Пасечнюк, Черниш, Зубов (Вінніченко, 66), Аджубей (Вєтров, 61)
НЗ: Магльований, Алєксєєв, Євтушевський, Яворський
Попередження: Іскра, Калашник, Зоря, Кудря – Зубов, Островський, Аджубей, Вєтров
![Спартак - Альтаїр 08 [870_650]](http://zolotonosha.ck.ua/wp-content/uploads/2016/05/Spartak-Al-tayir-08-870_650.jpg)
Фото: Анастасія Заболотня
Про перипетії матчу другого туру розповідає вже Черкаський спорт. 9 травня спартаківці відвідали Шполу, де зустрічалися з одним із фаворитів сезону “ЛНЗ-Лебедин”.
Традиційно потужний початок від Лебедина в таку спеку (на сонці більше 30 градусів) мав стати убивчою зброєю команди. “Блакитні” штурмували “Спартак” і витискали всі соки з підопічних Ізвозчика тотальним контролем м’яча, а допомагало в цьому вже більш-менш придатне для футболу поле. По всіх його закутках ганяли кулю шполяни. Проте користі від цього особливої не було. “Спартак” сил не втрачав і терпів, вичікуючи свою нагоду. А ставка у “червоно-білих” очевидна – знайти попереду свій локомотив, капітана Віталія Зорю. Знайти – знаходили, а от результату не було. Як риба об лід, билася вісімка гостей об захисників опонента. А все що було в активі ЛНЗ – це декілька запусків м’яча на орбіту, але ніяк не в рамку воріт.
Результатом цих протилежних тактик стало зависання гри в центрі поля і боротьба на флангах. Зокрема, в дуель постійно вступали Вакуленко з Дробітьком. Він і допоміг Шполі відкрити рахунок. На 40-ій хвилині Парфьонов влучив Ігорю в руку і Цибулько, не коливаючись, вказав на одинадцятиметровий. Гуд спокійно розібрався з Крикуном – 1:0. Бідний на гостроту і видовищність перший тайм завершено. Перерва.
Друга половина одразу підняла настрій вболівальникам “ЛНЗ”. На 51-й хвилині стрімка атака шполян завершилася дублем Гуда, який фактично закотив м’яч у сітку. Удар був настільки слабкий, що Євген, поки м’яч котився, встиг засмутитися через “змарнований момент”, однак круглий все ж перетнув лінію воріт – 2:0.
Забитий гол неабияк розслабив ноги господарям і залишок гри вони провели на куражі: Дєдов “возив” на фланзі, Калініч влучив у поперечину, а атаки команди стали в рази небезпечнішими.
“Спартак” не зупинявся, продовжував працювати, проте сил і можливостей щось змінити не мав. І якщо заміни Ізвозчика стали просто формальністю, то вихід Ткаченка у стані опонента став роковим для гостей. П’ять хвилин знадобилося креативному хаву, щоб збільшити рахунок. В’ячеслав головою потужно замкнув подачу партнера – 3:0. Непроста на початку, утім логічна перемога господарів.
Вища ліга Черкащини, 2 тур
Шпола: “Колос”, 300 глядачів
ЛНЗ-Лебедин – Спартак 3:0
ЛНЗ-Лебедин: Дейнеко (Маценко, 82) – Александров, Коломієць, Парфьонов (Кудря, 76), Калініч, Кучер (Колодяжний, 76), Лобов, Гуд (Карнаух, 74), Дєдов (Тупчієнко, 64), Вакуленко (Ткаченко, 69), Степанов (Охременко, 59)
НЗ: Магльований, Алєксєєв, Євтушевський, Яворський
Спартак: Крикун – Труба (Безпрозванний, 83), Литвиненко, Калашник, Педченко – Хомут – Бурий (Березюк, 36), Іскра (Вовк, 72), Міхновський, Дробітько (Дробний, 46) – Зоря
НЗ: Кудря, Гринець, Омельяненко
Голи: Гуд (40, 52), Ткаченко (73)
На 79 хвилині Тупчієнко (ЛНЗ) не реалізував пенальті
Попередження: Дєдов, Охременко, Карнаух – Міхновський, Калашник
Євген Крикун відбиває пенальті:Післяматчевий коментар Руслана Ізвозчика:
Третій тур за волі календаря “Спартак” пропускав, а от цієї суботи до Золотоноші приїздить кам’янський “Олімп”, котрий сенсаційно обігравши “Зорю” (1:0), має дві поспіль поразки – від “Альтаїра” (1:2) та того ж таки “ЛНЗ-Лебедин” (1:4).
Початок матчу о 16:00. Місце – стадіон “Колос”.