Золотоніські гімназисти підкорили метал [ФОТО, ВІДЕО]

Останній день тижня подарував учням Золотоніської гімназії справжнє свято – майстер-клас доволі рідкісного ремесла від справжнього коваля. Аби показати, як грубий матеріал перетворюється на ніжні пелюстки троянд, завітав до школи колишній її випускник, а нині – батько п’ятьох дітей Роман Кобець.

Ініціював захід учитель трудового навчання Григорій Блажко, котрий переконаний: навчати тонкощами його предмету  потрібно не для оцінки, а для життя.

Юнаки та дівчата на практиці спостерігали  процес таємного для них дійства: як при нагріванні метал змінює свої властивості і легко піддається обробці, підкорюючись  фахівцеві. Познайомилися також з ковальським горном, наковальнею, спецінструментами.

В цілому ж майстер-клас видався  доволі багатогранним та плідним. Учні, наприклад, на практиці розтлумачили зміст фразеологізму «Опинитися між молотом і на ковадлом», згадували батька  Івана Франка, який був ковалем («На дні моїх споминів горить вогонь….»), а також поспілкувалися з учителями хімії та фізики про цікаві явища. Вони ж, в свою чергу, пояснили вихованцям суть процесу вигорання вуглекислого газу, властивості твердих тіл, розповідали про температуру плавлення тіла, умови горіння,  закон Гука.

Мова в процесі зайшла навіть про психологію та філософію життя. Зокрема, про те, що людина, як сильна духом дивовижна істота, здатна не лише підкорювати метал, але й боротися з вадами власного характеру.

– Усього було забагато у процесі майстер-класу – і здивування, і захвату, і практичних спроб долучитися до молота та наковальні. Навіть профорієнтаційних роздумів. Хто зна, чи не закохається хтось від сьогодні у цю дивовижну та рідкісну професію і не зробить її справою свого життя, – ділиться враженнями заступник директора Світлана Буряк.

майстер-клас кобець 01 майстер-клас кобець 02 майстер-клас кобець 03 майстер-клас кобець 04 майстер-клас кобець 05 майстер-клас кобець 06 майстер-клас кобець 07 майстер-клас кобець 08 майстер-клас кобець 09 майстер-клас кобець 10 майстер-клас кобець 11