У Золотоноші відкрили один із найкращих в країні спортзалів кіокушин карате [ФОТО]

Приємна спортивна подія очікувала сьогодні на місцевих шанувальників єдиноборств. Ресурсна база Золотоніської дитячо-юнацької спортшколи поповнилась сучасним комплексом для занять кіокушин карате. Ідейний натхненник та головний виконавець підготовчих робіт – наставник секції Олексій Дроб’язко, відомий своїми здобутками як у власній спортивній кар’єрі, так віднедавна і на тренерській ниві.
На відкриття залу прибули не лише посадовці із Золотоноші та Черкас, але й відомі колеги місцевих каратистів з Херсона та Полтави. Сам комплекс розташовується у внутрішньому дворі Податкової інспекції, на місці старого спортзалу. Його поява стала результатом плідної співпраці міської та обласної влад, підприємців і спортивних функціонерів.
Комплекс став вінцем не лише для золотоніської спортивної бази, а й для керівника секції особисто. Олексій Дроб’зко, два роки тому перебуваючи у полоні терористів в Авдіївці за свою проукраїнську позицію, точно не міг навіть уявити, що знайде себе та повернеться до спорту аж на Черкащині. Тоді, в ті тоді ще незрозумілі перші місяці АТО, на допомогу Олексієві прийшли колеги по спортивному цеху, зумівши визволити його.
Про це сьогодні розповів на відкритті президент Українського Союзу Кіокушин карате Сергій Всеволодов. Згадав він і спортивну кар’єру Дроб’язка, зокрема, виступи в збірній України 10 років тому. Тоді, після неодноразових перемог у вітчизняних чемпіонатах, молодий спортсмен став ще й призером Чемпіонату Європи.
– Через певні обставини в житті Олексій пішов зі спорту. Протягом досить довгого періоду зв’язок було втрачено. В той нелегкий 2014 рік він потрапив у тяжку ситуацію. Як це відбувалося, хто допомагав, вже не суттєво. Але вирвати з полону його вдалося, – дещо відкрив суть обставин Всеволодов.
На думку головного каратиста країни, людські якості, що йому змалечку надав цей вид спорту, стали вельми в нагоді в той час. Інші ж майстри впевнились наочно – займаються цим недаремно. А вже через два дні після визволення Дроб’язко, вдягнувши своє кімоно, приїхав до спортивного табору.
– Радію, що його життєвий шлях продовжився саме у Золотоноші, і дуже дякую місцевим жителям за те, що його прийняли та повірили. Не лише Олексію, а й всім нам, – звернувся до золотонісців Сергій Всеволодов.
Також президент Союзу Кіокушин карате пригадав, як у 2015-му приїздив сюди і почув несподівані плани – побудувати за рік сучасний спортивний зал. Він, за словами спортсмена, один з найкращих в Україні.
– Маю надію, що наступного разу завітаю до Золотоноші вже на чемпіонат Європи, – вразив присутніх планами Всеолодов.
Про деталі появи самого залу розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, котрий познайомився з Дроб’язком рік тому. Тоді Олексій зумів втілити декілька масштабних етнографічних проектів у Золотоніській гімназії. Однією з наступних ідей і став комплекс східного єдиноборства.
– Це – людина, яка несе Україну з Донбасу сюди. Крім того, поважає свою культуру, адже саме з національних проектів розпочав він своє життя у Золотоноші, – зазначив Ткаченко.
Вихованцям секції очільник області побажав лише перемог, адже Україні потрібне справді сильне покоління патріотів.
Наразі кіокушин карате займаються у місті чотири десятки спортсменів. Вік – найрізноманітніший: від 6 років до 42-х. Після відкриття спортзалу діяльність, згідно планів тренера, може розширитися ледь не втричі.
Долучились до створення дива усі гуртом. Мова йде про міську владу, обласну адміністрацію та місцевих підприємців. Останніх сьогодні й вітав голова ОДА окремо, адже без їхньої фінансової допомоги українському спорту, здійснити б це було складно. Відзначили офіційно директора “Золотоніського лісового господарства” Миколу Баса, “Золотоніського маслоробного комбінату” Владислава Кулініча, керівника черкаського ПП “Сфера-Пласт” Олену Ястребову, директора “Золотоніського бекону” Галину Дубовик.
Завдяки спільній роботі у самому центрі Золотоноші відтепер маємо справжній шматочок Японії. До якісно збудованого комплексу, що містить великий зал для тренувань, роздягальні та душову кімнату, додався повсюдний антураж країни, де сходить сонце. Як зовні, так і всередині, усе нагадує про традиції народу, котрий і заснував кіокушин карате. Все це доповнюється графічним оформленням навколишніх архітектурних елементів, як-то паркани чи стіни будівлі.
Привітати Олексія Дроб’язка та всіх золотонісців окрім спортсменів нинішніх, прибув колишній його учень – Роман Сапунцов. Нещодавно 12-річний талант став лауреатом Міжнародного конкурсу акордеоністів у Чехії. Родина Сапунцових з двома дітьми виїхала з Авдіївки у серпні 2014 року, коли до подвір’я потрапив снаряд, що поранив бабусю та дідуся. Оселилися у Черкаському районі. Декілька місяців тому про нове місце проживання Романа дізнався і Дроб’язко. Завдяки цьому хлопець має велику підтримку як від нього, так і від обласної влади, збираючи всеукраїнські нагороди ледь не щомісяця.
Після завершення офіційної частини відбулося і перше відкрите тренування у недоторканому до сьогодні спортивному залі. Скільки переможців виросте на новому татамі, передбачати зараз марно, а за першими результатами будемо спостерігати вже зовсім скоро.
– Те, що відбулось сьогодні, є яскравим прикладом тісної співпраці влади, бізнесу і громади. Хотів би подякувати за цей комплекс обласній владі, підприємцям, небайдужим жителям, котрі вкладали ідеї та свій особистий час, – резюмував подію міський голова Віталій Войцехівський.
Відзначив він і районних очільників, з якими спільно й був знайдений оптимальний варіант вирішення долі цього приміщення. Особливі слова стосувалися тренера Олексія Дроб’язка.
– Його ідеї, ентузіазм та енергія якраз і були тією рушійною силою, яка в першу чергу розпочала цей процес.