“Солдат строкової служби до зони АТО ніхто не надсилатиме”, – військовий комісар

Під час неоголошеної для України війни нашій державі потрібна професійна армія. Теза, котра підтримується більшістю співвітчизників, особливо у світлі декількох хвиль мобілізації, віднедавна нарешті почала втілюватись в життя. Хоча призов до збройних сил поки що не відмінили, проте висновок можна зробити чіткий – умови для формування якісного війська вже створюються.

Від початку року військовослужбовці отримують зовсім інше грошове забезпечення. Мінімальна зарплата людини, що підписала контракт, становить нині 7 тисяч гривень. Проте й вимоги до тих, хто має намір підписати контракт, значно зросли. Перш за все людина повинна відповідати затвердженим стандартам та пройти тести на психологічну стійкість.

– Професійно підготовлений солдат-контрактник – насправді дуже важлива ланка обороноздатності країни. Процедура ж вступу на контрактну службу наразі дуже проста, – розповідає військовий комісар Золотоніського району підполковник Ігор Малимон.

За словами військового, зацікавленій особі слід з’явитись до місцевого комісаріату, де їй запропонують перелік вакантних посад та визначать інтереси. Згодом людину скерують до військової частини на співбесіду. В разі успішного її проходження, кандидату видають письмову згоду.

– Із документом майбутній контрактник повертається до Золотоноші, де ми й проводимо процедуру прийняття на військову службу. Мова йде зокрема про медичний огляд, психологічні тести тощо. Загалом, процедура триває протягом декількох тижнів, – пояснює тонкощі Малимон.

На військову службу за контрактом нині приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір. Отримують бійці стабільне грошове забезпечення. В якості бонусів мають вільний вибір місця та умов служби на всій території України, а також право на пенсію після 25 років вислуги.

Особливо приємно дивитись на суми доходів контрактників. На сьогодні особи рядового, сержантського та старшинського складу отримують від 7000 до 8500 гривень.

Окрема тема, що турбує наразі золотонісців – призов на строкову службу. Україна, як відомо, відновила цей інститут торік. Одна з головних відмінностей – Указ Президента про мінімальний вік призовника. Відтепер юнаки служитимуть обов’язковий термін не раніше досягнення 20-річного віку. Маючи вищу освіту, солдат, згідно законодавства, повинен відслужити 1 рік, без неї –  півтора. Разом з тим, дозволяється юнакам укладати контракт і до призову, з 18 років.

– Зауважити в цьому питанні хочу головне – ніхто призовників до зони АТО надсилати не буде. Відповідно до Указу Президента, хлопці служитимуть у військових частинах забезпечення Збройних сил, Держслужби транспорту, Державної прикордонної служби та Нацгвардії, – відповів на нагальне питання Ігор Малимон.

За наданою ним інформацією, призов на військову службу триватиме протягом травня-червня. Всього Золотоніський район має направити до війська близько 35 юнаків.

За детальною ж інформацією щодо проходження контрактної служби підполковник Малимон запрошує до Військового комісаріату, що знаходиться на перехресті Новоселівської та Незалежності. Можлива й консультація за телефоном – 5-21-32

Для довідки

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

 • громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
 • військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;
 • військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;
 • військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 40 років.

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

 • стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;
 • фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;
 • загальноосвітній рівень;
 • мотивація до військової служби;
 • рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

 • з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу —
  строком на 3 роки;
 • з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу — строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;