Презентація ендоскопічного комплексу в Центральній лікарні [ВІДЕО]

Золотоніська ЦРЛ отримала у своє розпорядження німецький відеоендоскопічний комплекс Pentax EPM-3300, що покликаний на більш якісному рівні діагностувати і місцевих жителів хвороби травної системи.

Система складається з комп’ютера, відеопроцесора, монітора Sony, а також стійки з декількома видами відеограстроскопів, котрі дозволяють оцінити стан пацієнта візуально. Окремо присутня функція запису фото та відео на зовнішні носії, а також мережева передача медіа. Останню особливість золотоніські лікарі матимуть змогу використовувати для онлайн-консультацій із німецькими колегами.

Диво техніки для вітчизняних реалій з’явилося у нашому місті завдяки допомозі проекту “Українські партнерства Ерцгебірге”. Провінційний округ регіону Хемніц, що в базується в Саксонії, серйозно налаштований на двосторонню співпрацю із Золотоношею. Задля налагодження контактів та оцінки сфер майбутньої діяльності сюди приїхали волонтери згаданої організації – технічний фахівець Сільвіо Уліг та етнічна українка Леся Щербій. Також прибув уповноважений муніципалітету містечка Штольберг Марко Галер. Він, в свою чергу, ще й виступає у ролі одного з керівників компанії MWF, що займається обладнанням підприємств автоматизованими системами управління.

Медичне обладнання з’явилося завдяки довгим перемовинам посадовців Золотоніського міськвиконкому з німецькою стороною. Головні умови постачальників – якомога більше охоплення пацієнтів та безкоштовна робота апарату Pentax для пільгових категорій населення. Наміри поєдналися у обох сторін, адже місто передало техніку не на баланс щойно створеного Центру первинної медицини, а в розпорядження Районної лікарні. Тут, мовляв, і фахівці відповідні присутні, і користь новинка принесе не лише містянам. До того ж, згідно раніше узгоджених правил, функції діагностики має виконувати саме лікарня.

Наступне ймовірне оновлення, за деклараціями гостей із ФРН – технічне оснащення дитячої лікарні.

Читайте більше про візит делегації та його наслідки у відповідному матеріалі -> Золотоноша розпочинає двосторонню співпрацю з німецьким містом [ФОТО]