Новодмитрівську школу суттєво обікрав свій учень

Крадіжкою віку називають в Новодмитрівській середній школі пригоду, що сталася на минулому тижні, — подібної зухвалості тут не пам’ятають. До Золотоніського відділу поліції зателефонував директор школи й повідомив про те, що викрадено нову комп’ютерну техніку, а старої чомусь не взяли.

За інформацією “Черкаського краю”, виявив крадіжку сторож — у фойє було відтиснуте вікно, через яке злодії  й проникли в приміщення школи. На подвір’ї знайшовся й ніж, яким відтиснули скло. Проникнувши через вікно в фойє, зловмисники зламали двері кабінету завгоспа, знайшли там в’язку ключів від інших кабінетів і заходилися їх “обчищати”. Деякі кабінети відкривали ключами, двері інших зламували з допомогою лома — в школі пошкоджено близько 20 дверей.

Було видно, що злодії добре орієнтувалися в школі і знали, що їм потрібно поцупити. Старих речей не брали, а прихопили нові ноутбуки. Зокрема, в кабінеті директора взяли новий ноутбук і ще з сейфа 260 гривень, із кабінету соціального працівника — цифровий фотоапарат, з хімічного класу — DVD-караоке та ноутбук, які там були підготовлені до відкритого уроку для вчителів району. А в кабінеті випускного одинадцятого класу поцупили системний блок, монітор та підсилювач звуку.

Винуватців крадіжки поліцейські вирахували й знайшли за почерком та за відбитками пальців буквально за добу. Отже, всі сліди виводили на те, що злодій був хатнім — так вийшли на одинадцятикласника Романа, який у вчиненні крадіжки зізнався та вказав на свого напарника Михайла, 29-річного односельця, раніше судимого. Отже, хлопці зізналися, що брали тільки нову техніку. Роман зі знанням справи обчистив свій комп’ютерний клас, в якому навчався, навіть не погребував прихопити колонки свого однокласника, які йому сподобалися. Після вчинення крадіжки наступного дня зранку хлопець до школи не прийшов, оскільки був упевнений, що після такої пригоди уроки в школі відмінять та перенесуть на інший день. До речі, Михайло теж раніше навчався в цій школі і свого часу він теж у ній вкрав телевізор, але тепер старий телевізор його вже не зацікавив.

Поліцейські працювали по гарячих слідах без перепочинку і протягом двох діб розкрили злочин, речові докази вилучено в повному обсязі. Як розповів директор школи Олександр Тукало, до поліції вони написали колективного листа з подякою. За фактом крадіжки групою осіб за попередньою змовою розпочато досудове розслідування.

Зачувши що пахне смаленим, поки вирішувалося питання про обрання запобіжного заходу, Михайло подався навтьоки і тепер його розшукують. А в школі всі ошелешені, як на таке зважився їхній учень.