У Меморіальному парку вшанували золотоніських ліквідаторів аварії на ЧАЕС [ФОТО]

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Масштаби біди сколихнули тоді мільйони співвітчизників, сотні тисяч відчувають наслідки і донині.

Щороку, за давньою традицією, саме 26 квітня усі золотоніські ліквідатори аварії збираються у Меморільному парку. Для панахиди, солідарності між тими, хто досі лишився «у строю» та простих людських згадок. Не менш велелюдною річниця була учора, в день тридцятиріччя трагедії.

Наслідки катастрофи могли бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва учасників ліквідації. Сотні наших земляків у складі військових частин, за направленням організацій чи добровільно брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Місцевий гурт ліквідаторів чималий: налічує декілька сотень безпосередніх учасників порятунку своєї країни. Проте, з кожним роком ряди, звісно ж, рідшають. За 30 років тільки в Золотоноші відійшли у вічність 102 ліквідатори.

– Сьогодні усі, кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки цієї трагедії. Їм потрібна особлива турбота держави та громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами, – зазначив голова міської організації «Союз Чорнобиль» Віктор Харін.

Нинішні та прийдешні покоління, за його словами, з вдячністю згадують і згадуватимуть тих, хто зберіг життя на землі та відроджував обпалену радіацією землю.

За досить довгий період з моменту лиха суспільство встигло вдосталь стерти з пам’яті ті події. Не забудуть їх ніколи чоловіки та жінки, що бачили масштаби власними очима. На загал про це не говорили. Лишень намагалися увічнити пам’ять тих, кого вже нема, а також наголосити на проблемах нинішніх. Яких, не зважаючи ні на що, вистачало у чорнобильців завжди.

– Прості українці, в тому числі жителі Золотоноші та району, взяли на свої плечі ліквідацію цієї аварії. Нині просто хочу запевнити усіх, що наше завдання сьогодні – пам’ятати цей подвиг, допомагати і сприяти вирішенню всіх їхніх проблем, – прокоментував подію міський голова Віталій Войцехівський.

В цілому ж вчорашній захід можна назвати й символічним днем подяки. Чорнобильцям дякували за подвиг. Ті ж, в свою чергу, дякували громаді та владі та постійну підтримку.

20160426_101207 [870_650] 20160426_102845 [870_650] 20160426_103807 [870_650] 20160426_104015 [870_650]