Поминальні дні: як дістатися до кладовища автобусом? [ІНФОГРАФІКА]

Наближаються Поминальні дні або Проводи, як їх називають у Золотоноші. Готуючись відвідати батьківські могили на кладовищах, люди впорядковують надгробки, купують квіти та вінки, свічки та лампадки.

Дехто буквально розуміє традицію нести крашанки, пасочки, печиво на могилки. Це, мовляв, пригощання для спочилих предків, близьких людей. Щоб теж відчули і розділили з усіма живими світлу радість Воскресіння Христового.

В будь-якому разі ці особливі дні несуть ще й важливу соціальну функцію: деякі родини, що розкидані різними куточками країни, на декілька днів об’єднуються в один гурт. Проводи – сакральний місток для золотонісців між історією та сьогоденням. Саме в ці дні ліквідовуються будь-які негаразди між родичами, зустрічаються старі друзі, а всі учасники процесу відновлюють у пам’яті моменти життя тих, хто жив тут ще зовсім нещодавно.

Головна ж проблема для значної частини населення – транспортна. Центральний цвинтар знаходиться на самій околиці, тому відстань, особливо у спекотні травневі дні, відчувається. За інформацією Золотоніського АТП, транспортники цю проблему намагатимуться вирішити. В обідній час 8 та 9 травня всього від Торгового центру до Центрального цвинтаря курсуватиме дев’ять автобусів. Перевозитимуть людей вони в рамках вже існуючого маршруту №5 та додаткового, котрий матиме кінцеву зупинку аж на цвинтарі.

Детальним графік руху дізнавайтесь у нашій інфографіці: