Декомуназція: яке відношення до Золотоноші має полковник УНР Петро Дяченко?

У світлі майбутнього виконання закону про декомунізацію Золотоноша, як і годиться, остаточно замінить назви ряду вулиць, котрі ще досі носять імена явищ та постатей радянського символізму. Перелік, якщо порівнювати із іншими містами Наддніпрянщини, досить невеликий. Все-таки наше місто протягом років Незалежності стояло в авангарді, безболісно перейменувавши більшість подібних об’єктів. Немає в нас ні фрунзів, ні орджонікідзів, ні провулків 38-річчя утворення ВЛКСМ.

Залишки, проте, ще існують. Тому й протягом двох місяців у Міській раді працювала спецкомосія, котра й здійснювала топонімічний аналіз Золотоноші. Список невеликий – близько 25 назв. На що замінять? Як і повелося давно, при зміні назв вулиць нашого міста пріоритет надаватиметься старовинним назвам, місцевим історичним постатям. Вже потім – відомим особам чи явищам в масштабах країни.

Минулого тижня відбулись і громадські слухання. Як завжди зовсім не велелюдні. Остаточне рішення ухвалюватимуть на майбутньому пленарному засіданні народні обранці.

Посеред пропонованого списку команду “Золотоноші історичної” зацікавило ім’я Петра Дяченка. Яке відношення до нашого міста має уродженець Гадяцького району, намагатимемось дізнатися із подій сторічної давнини.  Заразом і пригадаємо тих осіб, яких вітчизняна історія викреслювала із пам’яті протягом десятків років.

Читайте далі про Петро Дяченка на нашому проекті “Золотоноша історична” – Декомуназція: яке відношення до Золотоноші має полковник УНР Петро Дяченко?