Серед золотоніської молоді проводять просвітницьку кампанію на тему ВІЛ-інфекції [ФОТО]

З метою поширення знань про небезпеки ВІЛ-інфекції міський центром соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді проводить відео-лекторії та інтерактивні заняття серед школярів та студентів у різних навчальних закладах. Під час просвітницьких заходів піднімають питання шляхів передачі інфекції та проявів хвороби в організмі.  Обговорюють також міфи, пов’язані з ВІЛ. Нещодавно, зокрема, провели кампанію у золотоніській третій школі (див. світлини нижче, – ред.)

Ініціатива, на думку керівника Центру Наталії Скиби, справді актуальна,  адже на сьогодні в світі вирує справжня пандемія ВІЛ/СНІДУ. Тобто не лишилося жодної країни, де б не було цієї інфекції.

– В світі нараховується всього близько 42 мільйонів інфікованих. Україна ж посідає одне з перших місць серед країн Європи за їхньою кількістю. За орієнтовними даними, лише на початок 2013 року у нас мешкало 238 тисяч дорослих носіїв ВІЛ.

Дані ці, до речі, відрізняються від офіційної статистики. Вона ж оперує цифрою у  134 тисячі українців.

– Відмінність свідчить про те, що нині лише кожна друга інфікована людина звернулася за медичною допомогою та перебуває на обліку у закладах охорони здоров’я, – пояснює Скиба.

В цілому ж Україна посідає 6-е місце у світі за рівнем поширення ВІЛ/СНІД і друге – в Європі. За оцінками відповідної Об’єднаної програми ООН, серед дорослих українців інфіковані нині аж 1,5 відсотки.