“Моє хобі стало моїм улюбленим бізнесом”, – Віктор Полозов [ІНТЕРВ’Ю]

Очільник потужного міжнародного холдингу «Алвіго» Віктор Полозов займається не тільки проектно-інженерним бізнесом, а й агропромисловим комплексом. Наразі його сільгосппідприємство «Красногірське» успішно розвивається. Створюються нові підрозділи. Модернізується виробництво. А кілька років тому на Золотоніщині Полозов звів ще й олійний завод, який за сезон переробляє 30 тисяч тонн соняшникового та ріпакового насіння. Наразі власник розповів про свої плани та про особливості роботи заводу, – повідомляють кореспонденти «Cherkassy.Today».
– Вікторе Олександровичу, Ваше підприємство працює в селі Антипівка Золотоніського району. Чим привабило Вас це місце?
Хорошими людьми і мальовничою природою. Але спочатку цей проект стартував як хобі, а вже з часом став улюбленим бізнесом. Я приїжджав на Золотоніщину відпочивати – полювати й рибалити. І в мене в цих краях з`явилося багато друзів. Вони й порадили мені викупити господарство, яке тоді продавав банк «Аваль». Так я і став займатися ще й землеробством та тваринництвом. А згодом у Антипівці побудував ще й олійний завод.
– Тобто невелике господарство стало площадкою для маслоекстраційного заводу?
Можна і так сказати. Але не екстракційного, а олійного заводу. У цьому й перевага мого підприємства, що сировина переробляється на ньому без екстракції. Адже екстракція – це хімія. Я ж прихильник здорового харчування і принципово не хочу отруювати споживачів неякісною продукцією. Це справа моєї гідності. У жмиху нашого виробництва залишається близько 70 % олії. А якби завод був екстракційним, то лишалося б тільки 3-4 – і олія була б некорисною через застосування хімії. Через це я свідомо недоотримую прибуток, зате якість нашої олії дуже висока. І навряд чи хтось в Україні виробляє тепер такий, як ми, корисний продукт.
А де ж можна купити олію Красногірського заводу?
Основна частина нашої олії йде на експорт, але сьогодні ми працюємо й над тим, щоб продавати її на вітчизняному ринку. Приміром, у багатьох магазинах Золотоноші наша олія вже продається.
Скільки людей працює на підприємстві?
Сьогодні – 60 осіб. Але ми постійно розширюємо виробництво. Удосконалюємо його. Торік звели нові сховища для зберігання 6 тисяч тонн ріпаку. Наразі монтуємо лінію з фасування олії в пластикові та скляні пляшки. Тільки введемо її в експлуатацію -збільшиться на заводі й кількість робочих місць.
Якщо у Вас є сільгосппідприємство, то це означає, що завод переробляє власну сировину? Чи доводиться ще закуповувати насіння?
Із закупівлею сировини у нас проблем немає. А от із ринком вистачає. Проте попри всілякі негативні зовнішні фактори Красногірський олійний завод працює на повну потужність.
А сільгосппідприємство теж модернізуєте?
Звичайно. Повністю реконструювали два корівника. Починаємо зводити кролеферму. І хоча в основному я займаюся проектно-інженерним бізнесом, але встигаю приділяти увагу й аграрно-промисловому комплексу.
Тобто залюбки інвестуєте в хобі?
Якщо точніше, то моє хобі стало моїм улюбленим бізнесом. Адже я завжди займаюся тільки тим, що приносить мені самому задоволення і, що не менш важливо, приносить користь людям. Це для мене принципово. Взяти, наприклад, тваринництво. Якщо раніше воно було занедбаним і безперспективним, то нині наше господарство стабільно рухається вперед. Нарощує поголів`я великої рогатої худоби, збільшує продуктивність молочного стада. Працівники ферми мають роботу й заробітну плату. До того ж ні сільгосппідприємство, ні завод не стоїть осторонь проблем соціальної сфери села. Допомагаємо і школі, й дитячому садку, й місцевій спортивній команді. Проклали в Антипівці нову дорогу. Словом, завжди намагаємося йти назустріч людям.
У Золотоноші триває підготовка до конкурсу «Ліга сміху», в якому Ви взяли участь і навіть стали одним із тренерів команд. Що спонукало Вас до цього?
Я ніколи не грав у КВН, але завжди любив дивитися його по телевізору. Наразі з великим задоволенням працюю зі своїми командами. Беру участь в репетиціях. Наполегливо готуємося разом до нових виступів. Це – справжній відпочинок для душі. І, як на мене, дуже корисний. Недаремно ж говорять, що якісний гумор має лікувальні властивості. Напевно так воно і є…