Фінансисти, посадовці та лікарі створять комісію для коректного розподілу медичної субвенції

Тема використання бюджетних коштів із державної медичної субвенції не збирається втрачати актуальність. Суми великі, мета стратегічна, тому максимальна виваженість – першочергова. У зв’язку ж з реформуванням медицини нині, наче гриби після дощу, виникають додаткові питання. Відповідь часом можливо знайти лише колективно.

Один із таких гордієвих вузлів почали розплутувати вчора на засіданні Міськвиконкому. Сюди, аби обговорити все без “зіпсованого телефону”, були запрошені головлікар Золотоніської ЦРЛ Сергій Примак, головний бухгалтер Людмила Табаченко та начальник планово-економічного відділу медзакладу Світлана Балихіна.

Передовиця порядку денного – розподілення коштів медичної субвенції, котре часом дещо не дружить з логікою. Якщо раніше на такі нюанси можна було не звертати уваги (бюджет єдиний, місця для маневрування немає), то віднедавна проблема стала живою. Особливо, коли субвенція тепер розподіляється за рішенням депутатів між лікарнею та Центром первинної допомоги.

Розібратися у цих лабіринтах справді складно та й чи потрібно це робити у такому форматі? Відповідь на риторичне питання дали самі члени Виконкому, ухваливши створення міської Медичної програми. Вона, за задумом ініціаторів, детально та послідовно розпише усі потреби золотонісців та відповідний рух коштів.

Програму, звісно, створять, але без координації дій із керівництвом ЦРЛ не обійтися в жодному разі. Як не крути, жителі міста будуть обслуговуватися у обох закладах. Тому якісний прорахунок – запорука відсутності подальших проблем.

В якості одного з головних каменів спотикання висловлене й зауваження до представників Центральної районної лікарні. Мова йде про некоректність поділу річної субвенції у щомісячному розрізі. Уся сума з державної скарбниці розподіляється на 12 рівних частин. Разом з тим, аналогічно діляться кошти і по кожній статті витрат. В результаті, наприклад, маємо фінансування того ж таки опалення у літні місяці. Зрозуміло, що кошти ці “ліворуч” не підуть, але ж і логічніше більше витрачати на тепло в опалювальний період, а влітку запастись ліками, які з вересня традиційно дорожчають.

Неузгодженість викликає і появу ряду інших недоліків, котрі відтепер можуть вплинути на безліч сусідніх факторів. Для жителів міста, приміром, формально кошти на пільгові ліки виділені аж на грудень місяць. Зрозуміло, що ніхто лишати пільговиків без препаратів не буде, але й подібні юридичні колізії часом натикаються на людський фактор при особистих зверненнях.

Розуміють актуальність колективної роботи і в лікарні, тому повністю погоджуються із пропозицією Міськвиконкому. Цьогорічну субвенцію уважно розподілять ще раз. Для цього створять робочу групу фінансистів міста, району та ЦРЛ. Вони, вивчивши проблематику, дійдуть спільного рішення та нададуть його на розсуд посадовців обох адміністравно-територіальних одиниць.