Золотоноша говорить: як містяни святкують Великдень? [ВІДЕО]

Зовсім скоро Золотоноша святкуватиме Великдень – найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. Цього дня, згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос. Після того, як його було розіп’ято на хресті. Диво це, за християнськими канонами, символізує звільнення від гріхів для віруючих людей.

У народному ж уявленні це свято означає ще й оновлення землі та природи. Підготовка до дійства займає цілий тиждень, кожен день якого має особливе значення. А кожен із них відзначають зазвичай проведенням певних обрядів. Передує Великодню Великий семитижневий піст.

Відзначають Великдень по різному в різних країнах світу й навіть різних регіонах України. Золотонісці своїх традицій дотримуються давно. Зазвичай мова йде випікання смачних пасок та виготовлення яскравих крашанок. Рано-вранці в неділю більшість йде до церкви, а після повернення сідає за святковий стіл. Цього дня зазвичай збирається вся родина для спілкування та веселощів.

Проте, звісно ж кожен відзначає Великдень по-різному. Як саме проведуть цей святковий містяни, дізнавайтесь у черговому випуску проекту “Золотоноша говорить”: