Батькові тяжко хворого хлопчика відмовили у гарантованих безкоштовних ліках

Білий халат для медика – це не просто його робочий одяг, що захищає від забруднення та інфікування, його призначення не можна звузити до енциклопедичного визначення: «Захист лікаря й убезпечення хворого». Це дещо більше: люди в білих халатах відроджують у хворого надію на допомогу, а іноді й спасіння.

Однак як не прикро це чути, але так дійсно трапляється, що часом лікарі забувають про своє покликання – берегти і рятувати найцінніше, що є у людини – її здоров’я, інколи й життя. Понад рік школярі, педагоги і просто небайдужі золотонісці збирали кошти для дороговартісного лікування, операцій та реабілітації юного мешканця міста, який постраждав під час ДТП і отримав тяжкі травми. З цією благодійною метою у березні відбувся 1-й тур «Ліги сміху», об’єднавши освітян, службовців, викладачів та студентів технікуму ветмедицини, фахівців МБК, пересічних громадян-глядачів заради одного – допомогти хлопчику повернутися до повноцінного життя.

Коли ж батьки сина-інваліда вирішили скористатися законним правом на безкоштовні ліки, звернувшись за дозволом про видачу медикаментів на зовсім мізерну суму – 200 гривень – до заступника головного лікаря ЦРЛ з медичної частини, то отримали беззаперечну відмову. І мотив такої відмови був цілком передбачуваним: «Міська рада не перерахувала для цього коштів. А оскільки ви – жителі міста, то надати медикаменти ми вам не можемо».

Коли ж мама зателефонувала до аптеки, що перебуває на балансі лікарні, жіночий голос підтвердив наявність необхідних медпрепаратів, однак чоловічий відразу ж вніс точність, що містянам вони не видаються.

Про цей випадок розповів міський голова Віталій Войцехівський, до якого за поясненням звернувся розгніваний батько хлопчика. Адже, судячи зі слів посадовця лікарні, дійсно можна говорити про байдужість з боку міської влади до хворих мешканців міста, яка «не перераховує кошти» на ліки пацієнтам. Це обурило і самого посадовця, адже насправді медичну субвенцію для ЦРЛ, яка надходить з Державного бюджету, місто перераховує у район вчасно і в повному обсязі.

– Ситуація просто вразила своїм цинізмом. Однією з головних її причин, на мою думку, є те, що медична субвенція використовується керівництвом ЦРЛ не за основним її призначенням, а задля покриття витрат на утримання надміру роздутого штату медичного закладу за рахунок тих спеціалістів, які мало причетні до лікувального процесу. Я маю на увазі – бухгалтерів, статистів, працівників господарської частини та ін. Запрошую мешканців міста пройтися десь біля 11.00 ринками міста, щоб побачити серед покупців окремих медпрацівників, які скуповуються у розпал робочого дня, при цьому навіть не знімаючи білих халатів. А в цей час під кабінетами лікарні у штучно створеній довжелезній черзі стоять хворі, яким інколи навіть важко пересуватися.

На думку міського голови, не лише йому набридло вкотре повторювати, а й золотонісцям постійно читати про те, що міська влада хоче отримати від керівництва ЦРЛ повний звіт про використання коштів, виділених з міського бюджету. Такого аналізу донині так і не отримано.

– Коли після описаного інциденту ми зустрілися із заступником головного лікаря ЦРЛ з медичної частини і я попросив пояснити його слова, він просто сказав, що його неправильно зрозуміли. Він, буцімто, не відмовляв чоловікові в отриманні ліків, а попросив прийти наступного дня о 10-й годині. Хоча присутній на зустрічі батько підтвердив протилежне, – зазначає Войцехівський. – У результаті – після біганини кількома кабінетами за різними довідками і хамського ставлення з боку тих, хто мав би першими кинутися на допомогу, чоловік махнув рукою і придбав ліки за власний рахунок.