Місто накрила хвиля масових суботників [ФОТО]

Господарські роботи – у розпалі, і віднині керівники комунальних служб міста збираються на щотижневу нараду, що проходить під очільництвом першого заступника міського голови Олега Масла, маючи при собі список нагальних справ.

Нарешті шляховики дочекалися стабільних погодних умов і розпочинатимуть поточний ремонт асфальтного покриття. Як уже склалося традиційно, першою вулицею, де стартувало відновлення дороги, стала центральна магістраль міста. За словами керівника, Володимира Клімова, днями бригада ПрАТ «Золотоношарембуд» провела зарубку полотна від новодмитрівського переїзду до центру міста. Наступний етап – такі ж роботи у напрямку Згарів та на Садовому проїзді до ЦРЛ. Головуючий попросив звернути увагу на просідання дороги навпроти «ЕКО-маркета», встановити причину і ліквідувати її у процесі ремонту.

ремонт доріг [870_650]

На зібранні комунальники обговорили маршрут велопробігу, який відбудеться у місті 16 квітня. Вони попросили організаторів врахувати не тільки якість дороги, а й безпечність руху. Цього ж дня, за словами головуючого, заграють діючі міські фонтани. А нині електрики ТОВ «380 В» займаються тут відновленням розбитих та понівечених ліхтарів зловмисниками.

ліхтарі фонтан [870_650]

Начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко повідомив про співпрацю з власниками зблокованих зупинок громадського транспорту щодо їхнього благоустрою. Наразі не вирішеною залишається доля двох зупинок на вулиці Обухова та однієї – на Шевченка, біля колишньої автостанції. Керівник розповів про збори мешканців багатоповерхівки на вулиці Незалежності 37 щодо створення ОСББ і зауважив, що старшим будинку необхідно запрошувати на такі зібрання представників влади: фахівців з управління ЖКГ, на балансі якого перебувають будинки, та керівництво ПрАТ «Янтарь» – організації, що займається їх обслуговуванням. Наразі покрівельники цього товариства ліквідовують наслідки буревію на Обухова 48. Згодом займуться ремонтом внутрішньої каналізаційної мережі у дитячому закладі «Берізка».

Олег Масло наголосив на тому, що з кварталів міста працівники комунального підприємства будуть вивозити гілля після весняної санобрізки, оскільки подрібнювати їх техніка не встигає.

Згарі

Минулої ж суботи, не зважаючи на холоднечу і пронизливий вітер, у Згарях  відбувся суботник, участь в якому вперше за останні роки узяли більше 30 жителів цього мікрорайону. Ініціаторами зібрання стали депутат міської ради Сергій Мозговий і голова квартального комітету Тамара Побиванець, які три дні об`їжджали людей, запрошуючи їх попрацювати. Як розповів Мозговий, побачивши вранці, яка надворі погода, він і не сподівався, що суботник відбудеться. На запрошення ж відгукнулися згаряни з усіх куточків цього великого хутора. Хорошим стимулом для них стала мрія про те, щоб біля занедбаного озера поновити куточок відпочинку, який здавна був у Згарях своєрідним осередком культури. Колись там постійно відбувалися масові заходи: обжинки, Івана Купала тощо. Але для цього треба добряче постаратися.

суботник Згарі 1 [870_650]

Організатори підійшли до справи серйозно і з розумінням: розподілили обов`язки між усіма учасниками, аби виконати більший об`єм робіт. П`ятеро чоловіків ліквідовували затор під мостом, вручну звільняючи від гілок та мулу кабелі спецзв`язку, які там проходять, а потім – розкидали рукотворну дамбу на мосту, яку «побудували» жителі села для власних цілей. Для цього усім розшукали рибацькі костюми і чоботи-заброди. Жінки згрібали листя та збирали гілля, вантажили його на автомобіль, що надав «Міський водоканал». Група чоловіків з пилками й сокирами валяла гнилі верби, які незадовго до суботника постановила прибрати комісія міської ради, про що було складено відповідний акт. Цього дня було зібрано безліч сміття, особливо пластикових пляшок, наведено лад у підліску, одним словом, прибрано територію коло будівлі колишнього кафе «Хвилинка» площею до 80 квадратних метрів.

Зрозуміло, що протягом дня у таку холоднечу людям потрібно було й хоч трішки зігрітися. Сергій Мозговий і Тамара Побиванець стали ще й спонсорами і організаторами вранішнього сніданку (чай, кава, бутерброди), а згодом – і міні-обіду. Під час дружнього спілкування згаряни згадували старі-добрі часи, обговорювали плани на майбутнє.

суботник Згарі 2 [870_650]

За словами учасників, люди зрозуміли: вони можуть покращити своє життя власними силами, зібравшись отак дружно, гуртом. Шкодують тільки, що на суботнику майже не було молоді, адже саме за нею – майбутнє.

Найближчим часом планують знову зібратися: цього разу вони замахнулися на розчищення озера від гнилих старих верб, які стирчать з води. Приватний підприємець Костянтин Тітаренко, який будується поряд, пообіцяв виділити для цього техніку – автомобіль-кран.

– Якби ми знали, що збереться стільки народу, то і кашу б організували! – розводить руками депутат Мозговий. – Та нічого, усе попереду! Згаряни – народ дружний та працьовитий, зробимо гуртом своє передмістя красивим і затишним.

суботник Згарі 3 [870_650]

Струнківка

Не менш активними були й жителі Струнківки, які минулої неділі зібралися на традиційне, щорічне, передпасхальне прибирання дороги від третьої школи до їхнього мікрорайону. Навіть сам завзятий і невгамовний голова квартального комітету, він же – депутат міської ради Валерій Норенко – неабияк здивувався ентузіазму та працьовитості жителів свого кутка.

– Уявляєте, людей прийшло більше 50! Я був готовий побачити осіб 10-15, як зазвичай, а тут ідуть та йдуть! Особливої організації не було, розвісив, щоправда, декілька оголошень на парканах та біля магазинів. Мав надію на постійних учасників, яких на суботники запрошувати не треба, самі приходять вже років 5, відколи я головую на цьому кутку: родини – Баскакових, Люшнікових, Горожанкіних тощо. А тут – стільки людей! І молоді було багатенько. Я вдячний їм усім, – поділився враженнями Норенко.

За словами Норенка, упорядкували близько трьохсот метрів дороги: позбирали на узбіччях целофанові пакети, пляшки, поспилювали чагарники, старі дерева. За тиждень до того ще й закопали на узбіччі дві лавочки, пофарбували їх у білий колір. Тепер буде де людям відпочити, коли йтимуть на Струнківку.

– Хочу висловити загальну думку: якби на нашу дорогу звернули увагу шляхові організації. Усього тільки й треба: приїхати та підрівняти грейдером узбіччя. Але вже й зараз гарно: ідеш увечері – вуличні ліхтарі світяться, травичка зелена, скрізь чистенько – краса та й годі, – резюмує квартальний голова.

Стихійне сміттєзвалище

Нарешті ліквідовано і стихійне сміттєзвалище у дворі будинку на Шевченка 51. Після того, як невеличка група жителів навколишніх будинків (майже самі пенсіонери) разом з працівниками «Водоканалу» спиляли старі дерева і подрібнили сухе гілля, знайшовся і власник сарайчика, який заважав заїзду машин. Молодий чоловік пішов назустріч проханню сусідів і розібрав споруду.

Згребли та вивезли із сміттєзвалища три вантажні машини непотребу працівники «Водоканалу». Залишки споруди зрівняли із землею. Як зазначив керівник цієї організації Сергій Кузнєцов, не скрізь у місті побачиш стільки сміття, як у районі машинобудівного заводу. Тільки-но люди почули, що будуть вивозити непотріб з двору Шевченка, 51, як за одну ніч настягали туди стільки непотребу, що смітник виріс втричі. Нині ж майже біля кожного будинку у житловому масиві машинобудівного заводу, за гаражами та сараями ховаються смітники й смітнички.

Суботник Шевченка, 51 (1) [870_650] Суботник Шевченка, 51 (2) [870_650] Суботник Шевченка, 51 [870_650]

Алла Каплая, Марина Білецка, тижневик “Златокрай”
Спеціально для zolotonosha.ck.ua