Історичний огляд золотоніських поселень: Богдани [ФОТО]

Є села, котрі уособлюють благословення вищих сил уже в своїй назві. До таких належать Богдани, що розкинулися на горбистій рівнині за 42 кілометри на північний захід від Золотоноші в долині річки Супій. Село потопає в розкішному буянні верб і тополь, які є екологічними символами України. Улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів та їх гостей є сільський став.

Сусідами Богданів є села Броварки, Каленики та хутір Шкодунівка, котрий віднесений до Богданівської сільради. Землі Богданів упритул підходять до Драбівщини (село Безпальче) і до Київської області (село Горбані Переяслав-Хмельницького району). Дехто з дотепників називає Богдани золотоніським “краєм світу”, та місцеві жителі парирують: “зате ми ближче до Києва!”

Загальна площа Богданів — 157 гектарів. Тут 5 вулиць, причому головна, найдовша, за конфігурацією нагадує літеру “Г”. Сумарна протяжність сільських доріг — 6 кілометрів. Традиційні назви вулиць та кутків – Беркути, Винокурія, Край, Кут, Міська, Яр.

Читайте далі про історію села на нашому проекті “Золотоноша історична” -> Історичний огляд золотоніських поселень: Богдани