Гідропарк, басейн, стадіон: де шукатимуть додаткові джерела фінансування?

Ряд приємних фінансових сюрпризів отримала Золотоноша цього тижня для життєдіяльності та втілення своїх амбітних планів. Ще більше надій на перспективні варіанти, котрі в теорії суттєво допоможуть якнайшвидше запровадити анонсовані раніше ініціативи.

25 березня відбулася чергова сесія Черкаської обласної ради. Головний її результат – виділення субвенції на суму 2 млн 800 тисяч гривень на освітню галузь. Сюди ж додалася стабілізаційна дотація у вигляді 980 тисяч. Таким чином ті кошти, що міський бюджет вольовим рішенням депутатів виділив на початку року для порятунку місцевого ліцею, не допустивши соціальної напруги, майже й повернуті.

У січні, нагадаємо, золотоніські народні обранці першими в області вирішили питання фінансування місцевого професійного ліцею, яке звалилося на їхні голови, наче сніг з неба. Якщо раніше подібні заклади фінансувалися з обласного бюджету за ра­хунок субвенції на підготовку робітничих кадрів з держскарбниці, то нещодавно на регіони очікував неприємний сюрприз, затверджений Верховною радою.

10 мільйонів додаткових коштів для вже ухваленого бюджету міста – справа непосильна. Проте, вирішити подальшу долю ліцею треба було негайно, адже навчальний рік продовжується, учням треба виплачувати стипендію, а вчителям – заробітну плату, платити за опалення й світло та безкоштовне хар­чування дітей-сиріт, тощо.

Більшістю голосів тоді було прийняте рішення про щоквартальне виді­лення коштів. У першому кварталі року навчальний заклад отримав необхідну суму у розмірі 2,01 мільйонів гривень. Надалі надія була одна – постійні звернення до столиці та анонсована центральною владою перевірка доцільності подібних нововведень. Аби розплутати конфлікт, знадобилося півтора місяці. Вже у лютому, зважаючи на значний суспільний резонанс, Верховною Радою були внесені зміни до Бюджетного кодексу України в частині виділення подібних субвенцій.

Гідропарк “Надія”

Другий сюрприз підготували троє золотоніських депутатів Обласної ради. Народним обранцям, згідно законодавства, було надано в якості першого внеску по 50 тисяч гривень на природоохоронні заходи. Віктор Полозов, Владислав Кулініч та Вадим Гайович свою частку передадуть на будівницво гідропарку. Мова йде про очищення трьох озер на його території.

Крім того, міські посадовці направили проект до Управління екології та природніх ресурсів Черкаської ОДА. Там з 28 березня розпочався конкурсний відбір природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2016 році. На позитивні результати акції, що триватиме протягом місяця, у Золотоноші мають величезні надії, адже підкріпили свої сподівання якісним проектом, надісланим до оргкомітету.

Інфраструктура

Серед об’єктів, на що вже конкретно виділені кошти, відзначимо спортивний зал, котрий нещодавно міська рада прийняла на баланс у району. Туди незабаром мають придбати татамі та необхідні меблі. Ремонт приміщення майже завершено.

Окрема увага до нововведень на вулиці Черкаській. Враховуючи те, що місто готує гімназію імені Семена Скляренка до отримання статусу хаб-школи чи школи обдарованих дітей, туди з обласного бюджету виділені кошти на утеплення фасаду, заміну вікон та ремонт харчоблоку у їдальні.

Функціонуватиме також на території навчального закладу і анонсований раніше басейн – соціальний об’єкт, що вдень буде частиною навчального процесу гімназії, а увечері ставатиме відкритим для золотонісців закладом. З приводу нього місто вже подало проект до Фонду соціально-економічного розвитку. Нині перебуваємо в очікуванні. Туди ж надіслали і плани щодо будівництва міського стадіону (або ж реконструкції, якщо рахувати міський стадіон на річці за повноцінний об’єкт).