Передача майна, підбір кадрів: центр первинної медицини майже готовий до ліцензування

Комунальне підприємство “Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” здійснює останні кроки задля початку своєї роботи. Підготувавши приміщення у колишній залізничній амбулаторії та центрі соцдопомоги, місцеві посадовці та депутати перейшли до наступного кроку – отримання майна від Центральної районної лікарні, набір працівників згідно штатного розпису та оформлення заявки на отримання медичної ліцензії для майбутньої установи.

Спільна комісія від золотоніських міської та районної рад днями обстежила приміщення та майно, що передається до міста з балансу поліклінніки. Така майнова реінкарнація – необхідна умова медичної реформи, адже зовсім скоро усі жителі Золотоноші стануть клієнтами локального центру первинної медицини. Аналогічна ситуація і в районі – там організовано свою “первинку”, котра функціонуватиме поза межами повноважень лікарні.

Всього ж головний медичний заклад регіону надає Золотоноші в символічну оренду, що складає одну гривню,  п’ять терапевтичних кабінетів на другому поверсі поліклінніки, чотири – на третьому. Крім того, місто отримає п’ять кабінетів та кімнату імуназції денного стаціонару (разом із підсобними приміщеннями та вбиральнею), а також два лікарські, два фізиотерапевтичні та один імунізаційний кабінет у дитячій лікарні. В якості “бонусу” безоплатно передається майно, що знаходиться на нерухомих ділянках. Мова йде про всі офісні та медичні меблі, кліматичну техніку.

Хоча й від частини передбаченого комісія під керівництвом заступника міського голови Олега Масла відмовилась, мотивуючи це фізичною та моральною зношеністю майна, недоцільністю його подальшого використання. Списати його потім, мовляв, буде доволі складно. Допомогти ж у придбанні нового попередньо зголосилися народні обранці з міської ради. Вартість в цілому доволі невелика – 10-12 тисяч гривень.

Надійдуть до балансу міста і автомобілі, передбачені для функціонування “первинки”. Тут золотоніська сторона договору вчинила по-джентльменськи, приймаючи рухому техніку за остаточним принципом, адже усі розуміють, що для районного центру первинної допомоги дієздатні автомобілі – це стратегічні умови подальшої роботи. В решті решт мова йде про два радянських позашляховики заводу УАЗ та одну його ж медичну версію, у військових колах знану під кодовим ім’ям “таблетка”. Фахівці “Водоканалу” обстежили транспортні засоби та виявили, що один із них давно варто списувати, проте він має мотор у доволі гарному стані. Відповідно, увесь комплекс будуть незабаром пере- і доукомплектовувати.

Зміни стосуватимуться в подальшому і державних субвенцій. Якщо нині бюджет Золотоноші отримує із української казни близько 20 мільйонів гривень цільових медичних надходжень на рік, то надалі формат дещо зміниться: існуватиме розподіл між подальшим трансфером до районного бюджету (субвенція на Центральну лікарню) та міського (“первинка”). І це логічно, адже усі містяни повсякденно обслуговуватимуться саме комунальним центром. Проте, не забуватимуть і про тих, хто стане клієнтом лікарняного стаціонару. Жодних затверджених рецептів розподілу нині не існує (посадовці звертались як до Мінфіну, та до МОЗ), тому подальшу долю цих коштів вирішуватимуть саме депутати Міської ради. Наразі із двох десятків мільйонів на місто вже перераховують чотири. Надалі, після запуску проекту, будуть і обговорення.

Після прийому останнього необхідного майна міський центр первинної медико-санітарної допомоги матиме право на отримання відповідної медичної ліцензії для легалізації своєї діяльності. Процес обіцяє бути нескладним, проте й тут, як і годиться у вітчизняних бюрократичних лабіринтах, можуть існувати свої підводні камені.

Про це й попередив сьогодні на спільній нараді заступник головного лікаря ЦРЛ Сергій Козлов. Зустріч мала на меті координацію подальших дій щодо коректного запуску проекту як з боку міської влади, так і з боку керівництва лікарні. Задля уникнення можливих неприємностей медики запропонували комунальному підприємству на перших етапах користуватися ліцензією їхньої установи, допоки не будуть вирішені остаточно юридичні питання.

Крім того, важливе питання, в якому слід уважно координувати дії усіх сторін – кадрове. Центральна лікарня втрачає чимало фахівців, котрі надалі працюватимуть у міському та районному центрах допомоги. Власне, співпраця у плані грамотного оформлення трудових відносин і стала темою згаданої вище зустрічі. Міське керівництво має тиждень для формування списку медичних працівників, що висловили бажання долучитися до колективу золотоніської “первинки”. Зустріч із працівниками проведуть і в ЦРЛ. В середині ж квітня бухгалтерія медичної установи здійснить масштабний трансфер, чи то пак переведення фахівців до іншої структури.

Незабаром очікуйте на наших шпальтах на більш детальний огляд щодо функціонування Золотоніського центру первинної допомоги та особливості користування його послугами.