Посадовці, активісти та школярі висадили сосновий ліс [ФОТО]

Днями у Золотоніському лісгоспі відбулася акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”. Участь у висадці лісу у Вільхівському лісництві взяли посадовці Золотоніського району, громадські активісти та учні Коробівського шкільного лісництва.

Директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас перед заходом розповів присутнім про основні аспекти господарювання, які здійснюють на підприємстві. Зупинився на характеристиці та стані насаджень, першорядних лісогосподарських заходах, головних завданнях, функціях та досягненнях підприємства. Акцентував увагу присутніх на причини та види вирубування, що проводиться в лісових насадженнях.

За повідомленням Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, загалом цьогоріч золотоніські лісівники найпершими в області виконали заплановані завдання весняної лісокультурної кампанії. На підприємстві вже висаджено 52 гектари лісових культур. В основному це – сосна звичайна, висаджували також дуб звичайний та горіх чорний. При посадці використовували спеціальний гель-вологонакопичувач “Максимарин”, яким обробляли весь посадковий матеріал. У його ефективності переконалися минулого року – завдяки цьому гелю покращилась приживлюваність та підвищився приріст у насадженнях.

Голова Золотоніської районної державної адміністрації Олександр Лісовий наголосив на тому, що лісівники району ведуть господарювання на належному рівні, а Золотоніський лісгосп – одне з провідних та важливих наповнювачів місцевого бюджету.

Майбутнє лісу [870_650] Майбутнє лісу[870_650]

– Прекрасна акція, до якої ми сьогодні маємо змогу долучитися, завдяки нашим лісівникам, – зазначив Олександр Лісовий. – Ліси з тих чи інших причин вирубуються, проте їх потрібно поновлювати для майбутніх поколінь. Тому такі заходи є дуже важливими, дуже добре, що лісівники залучають до посадки школярів.

Майбутнє лісу [870_650] Майбутнє лісу[870_650] Майбутнє лісу[870_650]

Долучилися до висадження лісу й громадські активісти та учасники АТО, частина з яких вперше власноруч створювали ліс та тримали в руках меч Колесова. А от учні Коробівського шкільного лісництва з нетерпінням чекали цієї акції, адже щороку є найбільш активними її учасниками, і вже мають чималий досвід у висаджуванні нових лісів.

Майбутнє лісу[870_650] Майбутнє лісу[870_650] Майбутнє лісу[870_650]

Під пильним наглядом лісівників гуртом протягом кількох годин учасники акції висадили сіянці сосни звичайної на загальній площі в 1,2 гектари.