У квітні розпочне роботу молодіжний мобільний театр

Молодь за рівні права: таку назву має проект, що почав реалізовуватися у нашому місті з ініціативи міської молодіжної громадської організації «Центр розвитку молоді» та за підтримки обласного управління у справах сімʼї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

В рамках проекту, за сприяння служби у справах дітей, молоді та спорту, під час канікул відбулись перші тренінгові заняття з учнівською молоддю, які мають на меті підвищувати гендерну чутливість молоді та протидіяти гендерній дискримінації.

Актуальність ініціатори пояснюють існуванням у нашому суспільстві безлічі міфів, пов’язаних з гендерною політикою, а точніше – з нерозумінням сутності цього поняття.

– Терміном «гендер» часто помилково намагаються замінити термін стать. Натомість гендерна політика є передумовою демократичного розвитку держави, адже захищає рівність прав і жінок, і чоловіків, незалежно від того, які соціальні ролі ми виконуємо під впливом соціокультурних факторів та уявлень, – пояснює представник МГО «Центр розвитку молоді» Оксана Червякова.

Рівні права

 Згідно статистики, наведеної нею, за індексом гендерного розвитку наша країна посідає 63-ю позицію серед 75 країн.

– Це означає, що українським чоловікам та жінкам необхідні однакові умови для реалізації свого потенціалу в професійній, сімейній, політичній та соціальній сферах, – резюмує фахівець.

Задля подолання гендерних стереотипів у місті планується організувати роботу мобільного молодіжного театру «Молодь за рівні права». Режисерами та акторами у ньому буде сама молодь, а допомагатиме колектив Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом Тетяни Олексенко. Перші репетиції театру розпочнуться вже у квітні, а у травні відбудуться дебютні вистави у навчальних закладах міста.