На Дніпрі розпочинається нерест: де можна рибалити найближчими місяцями

Комунальне підприємство «Черкасирибохорона» повідомляє про встановлення весняно-літньої заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах  області. Згідно керівного документу, на деяких ділянках Кременчуцького водосховища заборонено рибалити з 1 квітня до 9 червня, в корінних водах – з 1 квітня до 20 травня, в придаткових – з 1 квітня до 30 червня.

Окремо оприлюднений і перелік місць водосховища, що вважаються нерестовищами риби. Золотоніських рибалок зокрема має цікавити заборона у мілководдях в районі сіл Дмитрівки, Домантового, Коробівки, Кединої Гори та Чапаєвки, затоці в районі Чапаєвки між берегом та автомобільною дамбою.

На період нересту в цих місцях заборонено пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсiв.

Водночас на деяких ділянках дозволено любительську риболовлю з берега, використовуючи один поплавок, донне вудилище з одним гачком, або спінінг. Мова йде території від автомобільного мосту на село Матвіївка вниз за течією річкою Супой до лісового масиву, від Коробівської бази УТМР до першої бази відпочинку зазначеного села, від урочища «Млин» вздовж берега Комарівських дач. Також санкції не стосується дренажного каналу від Чапаєвки по всій довжині, за винятком режимної 500 метрової зони Чехівської насосної станції, та ділянки від початку заплави з боку Дніпра до зони цієї ж станції.

В свою чергу Держекоінспекція посилює заходи щодо нагляду під час нерестового періоду. Контролюючі органи спільно з активістами протидіятимуть незаконному вилову риби, пильнуватимуть шляхи її транспортування та місця продажу. Окрім того, реагуватимуть на повідомлення про ймовірне незаконне вирубування лісів і видобуток корисних копалин. Згодом буде розроблена карта взаємодії та координації зусиль.

Нагадують у відомстві і про важливий період розмноження та міграції диких тварин Черкащини. Задля охорони середовища їхнього існування з 1 квітня до 15 червня встановлять так званий період тиші.

Під час періоду масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного  шуму та неспокою. Йдеться про стрілянину, проведення вибухових робіт та санітарного вирубування лісу, використання феєрверків, моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

За порушення таких вимог передбачена адміністративна відповідальність. Розмір штрафу для громадян – від 51 до 85 гривень, для посадових осіб – від 85 до 119 гривень.