Уродженець Золотоноші – чемпіон Данії з бодібілдингу [ФОТО]

У вересні 2015 року газети та телебачення Данії вибухнули звісткою про те, що невідомий нікому Алекс Бут став чемпіоном країни з бодібілдингу. Алекс – так називають нашого земляка у далекій країні вікінгів. Тож знайомтеся: Олександр Бут – випускник Золотоніської ЗОШ №3 1993 року, дворазовий чемпіон Данії з бодібілдингу за версією Всесвітньої федерації IFBB.

У 13 років, мабуть, кожен хлопчина мріє стати сильним, щоб постояти за себе. І Сашкові хотілося тоді бути схожим на мускулистих хлопців, які легко, ніби граючись, піднімали важкі гирі та штанги. Хлопець розумів, що для досягнення мрії необхідне терпіння та наполегливість, а ці риси вже були в його характері. Він поставив собі мету – бути кращим, і поступово йшов до неї. Майже всі канікули та вихідні дні проводив із батьком на стадіоні або у тренажерному залі, із великим захопленням дивився на тренування спортсменів. А прикладом для наслідування був батько Олександр Іванович Бут, кандидат у майстри спорту з велосипедного спорту, який працював тоді у селі Гельмязів спортивним інструктором.

1984 року Олександр Бут став учнем Золотоніської загальноосвітньої школи № 3. Перша вчителька Ніна Василівна Гонза згадує про нього тепло і щиро: «Серед несміливих першокласників, що тільки-но переступили поріг школи, був маленький хлопчик, із розумними і допитливими очима, Саша Бут. Думаю, уже тоді він розумів, що для досягнення в житті успіху, треба бути працьовитим і наполегливим. Саша старанно працював щодня, ніколи й нічого не відкладав на потім. На уроках уважно слухав, був дисциплінованим, тож і оцінки отримував тільки «добре» та «відмінно». За характером – скромний, добрий і, звичайно ж, вимогливий. Із ним товаришували всі, а він завжди був готовий прийти на допомогу.

Бут [870_650] Бут [870_650] Бут[870_650]

Після закінчення 9-го класу Саша навчався в Уманському сільськогосподарському технікумі, потім у Дніпропетровському університеті, працював кілька років у Німеччині та Англії. Повернувшись в Україну 2007 року, був директором Канівського рибпрому, а у 2008-му переїхав жити з родиною до Данії, де займається тим, що добре знає – сільським господарством… і спортом.

Олександр ніколи серйозно не замислювався про участь у масштабних змаганнях. Тільки у вересні 2015 року у 39 років вирішив спробувати свої сили на чемпіонаті Данії з бодібілдінгу. І перший же виступ приніс блискучу перемогу – Сашко став чемпіоном Данії серед дебютантів, залишивши своїх суперників далеко позаду. Це додало сили та впевненості, і вже через два тижні він брав участь у найпрестижнішому турнірі країни – чемпіонаті Данії з бодібілдингу та фітнесу, який щорічно проходить під патронатом Всесвітньої федерації IFBB і де можна побачити всю світову еліту у царині цього виду спорту. Цього разу Олександр прагнув хоча б заявити про себе, та склалося неймовірне: нікому невідомий новачок із українського міста Золотоноша, без тренерів і без спонсорів, із великим відривом переміг іменитих суперників і зійшов на першу сходинку п’єдесталу, чим відкрив собі шлях до участі у змаганнях європейського та світового рівнів, а також отримав безліч пропозицій зайнятися тренерською  діяльністю.

Бут[870_650] Бут[870_650] Бут[870_650] Бут[870_650]

Так зазвучало ім’я нашого славного земляка Олександра Бута у далекій країні вікінгів, де його називають Алекс. Крім виснажливих щоденних тренувань, Олександр працює ще й у фермерському господарстві, допомагає дружині, займається спортом та вивчає данську мову із сином-третьокласником  Максом, бо хоче отримати ще й  диплом, що підтверджує знання ним цієї мови (Алекс вільно спілкується німецькою та англійською),  і… просто відпочиває.

На тренування зазвичай їздить разом із дружиною Іриною, до речі, вона також випускниця школи №3. Ірина займається фітнесом і може дати фору у тренажерному залі не одному чоловікові-спортсмену, легко граючись гантелями по 20 кг. А якщо говорити про Олександра, то він за одне тренування перекидає кілька десятків тонн заліза.  При вазі у 105 кг, щоб віджатися на брусах 15 разів,  він підвішує до пояса від 60 до 100 кг металу. І ще цікаво, що Олександр сам собі  і спонсор, і тренер, і  дієтолог, розробляє власні графіки тренувань, калорійність меню, складає режим дня.

Олександр Бут[870_650] Бут [870_650] Бут(870_650]