Молоді золотоніські вчителі піднімали майстерність у третій школі [ФОТО]

15 березня у Золотоноші відбувся традиційний щорічний семінар для молодих вчителів. Цього року проводили його на базі ЗОШ №3, а колектив навчального закладу підготував чимало сюрпризів для тих, хто лише розпочинає свою педагогічну кар’єру.

Після логічної в подібних випадках презентації школи, яку підготувала заступник директора Алла Павленко, розповідаючи про історію установи, досягнення колективу та відомих випускників, на представників майбутнього місцевої освіти чекала плідна подорож тематичними уроками.

Розпочали із фрагменту заняття факультативу християнської етики, котрий викладає людина, відома у колі православних вірян, – Павло Івануса. Вчитель інформатики Ольга Князєва продемонструвала фрагмент уроку для шестикласників на тему “Форматування символів та абзаців”.

Семінар молодих вчителів 11 Семінар молодих вчителів 12

У спортивному залі гості переймали ази викладання баскетболу під керівництвом Вікторії Соболь, а задля короткого перепочинку тутешній педагог-організатор Олександра Передерій та психолог із шостої школи Людмила Давиденко провели психологічний тренінг “Релаксація – важлива складова професійного становлення педагога”. Далі – круглий стіл, де учасники семінару обговорили типи та структуру сучасних уроків.

Семінар молодих вчителів 21 Семінар молодих вчителів 22 Семінар молодих вчителів 31 Семінар молодих вчителів 32

Справжній майстер-клас презентувала досвідчений вчитель математики Валентина Лук’ященко. Тема – “Рівняння життя” – доволі філософська, як точних наук, проте її важливість переоцінити складно. Автор довела не тільки важливість своєї науки в житті людини, але і його цікавість, поділившись з молодими колегами деякими своїми професійними хитрощами. Життя, на її думку, – це рівняння, що є результатом якого є сума мислення, любові, здоров’я, пам’яті, душі та Х. Невідома змінна – це математика.

Семінар молодих вчителів 41 Семінар молодих вчителів 43 Семінар молодих вчителів 42

Наступний майстер-клас показала класний керівник 11-Б класу Світлана Бузенко Учасники уявили себе мамами і татами випускників, що прийшли на батьківські збори. Доповідач дала влучні та потрібні поради для батьків підлітків, наголосила про розуміння з боку батьків, правильний підхід до дітей. Продемонструвала й приклад за допомогою двох склянок прозорої води. В першу поклала сіль та перець, а в іншу – апельсиновий сік і цукор. Мета – наголосити, який великий вплив мають слова батьків на становленні особистості. Наприкінці гості написали на зірках побажання випускникам та утворили на карті України сузір’я.

Семінар молодих вчителів 51 Семінар молодих вчителів 52

Наостанок своїми секретами ділилася учитель початкових класів Наталія Дубенець. “Гортаючи сімейні фотографії” – захід, під час якого авторка влучно підібрала слова про важливість сімейних фото. Кожний з присутніх поринув у часи свого дитинства, згадав рідних та щасливі моменти життя, які зафіксовані на світлинах. Саме на фото мить і люди  стають вічними. Доповнювали картину ліричні вірші, що відображали велич фотографії.

Семінар молодих вчителів 61

Головна ж ціль виконана – кожен з присутніх мав змогу взяти для себе багато цікавого і корисного, щоб вдосконалюватися заради майбутнього. Тобто, заради золотоніських дітей.