Містяни збирають перші підсніжники від вдячних відвідувачів майбутнього гідропарку “Надія” [ФОТО]

Не минуло й року від моменту перших спроб тотальної реінкарнації золотоніської набережної зони. Тоді, навесні, комунальники розпочали, здавалось, неможливе. Багаторічні неохайні чагарники всуміш з горами сміття, що прикрашали колись величну (в місцевих масштабах, звісно) річку Золотоношку, для декількох поколінь були невід’ємною частиною архітектурного ансамблю рідного міста.

До загальної картини хаосу, що поєднував в собі місце для безкоштовного вивезення сміття та громадський туалет, більше десятка років додавалась і атмосфера надзвичайного смороду від старої насосної станції, котра доживала останні робочі дні. Інженерну споруду таки прикрив декілька років тому “Міський водоканал”, розпочавши таким чином свою професійну “каденцію” на комунальний ниві Золотоноші. Запах час від часу зовсім трохи відчувається, але більшість громади певна – це точно не порівняти із колишньою візитною карткою Золотоноші, про яку ходили легенди серед жителів усіх навколишніх округ.

Свідками наступного етапу доволі раптово містяни стали у травні, коли до наших наддніпрянських джунглів заїхала спецтехніка, профільні фахівці, а також звичайні люди у рамках суботника. Паркову територію (так-так, багато хто тоді з подивом усвідомив, що в теорії все це – парк) звільняли від хащів та зайвих дерев з подальшою утилізацією. Помалу, проте роботи продовжувались і надалі. Інтенсивність не можна назвати фантастичною, адже, по-перше, торік у господарстві міста було немало важливіших проблем, по-друге, об’єми справді колосальні.

Золотоноша Парк Надії 01

За задумом організаторів, тут мав з’явитися цілком пристосований для відпочинку золотонісців парк. У Міськвиконкомі тоді зізнавались чесно, що повний комплекс робіт за рік виконати не встигнуть, адже задачі стояли глобальні. У планах чотири етапи наведення ладу: ліквідація зайвих хаотичних насаджень, запуск земснаряду, звільнення території за ТРЦ “Лідер” від дерев та фінальний благоустрій території.

Трохи розширеною версією поділились у владних кабінетах зовсім нещодавно, пояснивши, що за зиму ідея парку “Надія” поступово перетворилася у справжній гідропарк. Представили й проект. Про детальні терміни поки що не зазначають, проте з остаточним настанням тепла (тобто вже зовсім скоро) активна діяльність таки продовжиться. Як би там не було, а якісь результати видно вже, проходячи крізь старий місточок через річку вулицею Шевченка. Принаймні, золотонісці відзначають, що тут, виявляється, є й потенційно гарні краєвиди.

парк надія проект [870_650]

Попри складну та інколи невдячну роботу комунальників та волонтерів, є інша когорта містян, що несуть свій вклад у майбутню зелену зону відпочинку. Хто як несе: зазвичай це яскравий поліетилен в кишенях та пляшки в руках. Начебто й нестачі урн в центрі міста не відчувається, начебто й вирізняються жителі Золотоноші підвищеною, як для українських реалій, культурою благоустрою, проте традиційна проблема активно сяє обабіч тротуару різними барвами.

Окрема ж новація, котра й змусила написати цей матеріал, найсмачніша. Поки комунальники готуються до закладання імпровізованого фундаменту гідропарку, певні вдячні містяни вже встигли закласти фундамент інший, більш рідний для душі, без якого вони просто не можуть існувати в урбанізованому середовищі. Невідомі благодійники урочисто поклали прямо у центрі вільної ділянки перші крупні мішки зі сміттям. Смітнику – бути! Адже, як показує практика, ці чудодійні дебютні пакунки мають ще й особливі фізичні властивості, поступово притягуючи до себе інші, різного розміру та вмісту.

Такий неприємний подарунок, звісно ж, скоро приберуть. Та от чи готові деякі до нововведень, питання ще те. Матимемо надію?

гідропарк надія 1 гідропарк надія 2 гідропарк надія 3 гідропарк надія 4