Художниця Валентина Строкань презентувала виставку своїх вихованців [ФОТО]

Місцеві ЗМІ нещодавно повідомляли про відкриття у Будинку дитячої та юнацької творчості виставки-презентації робіт вихованців гуртка дизайну, що діє на Станції юних техніків. Керує ним творча людина, невиправна оптимістка, жінка великого таланту, тонкої натури і розуміння дива, художниця, яка прикрасила своїми творами пів міста – Валентина Строкань. Протягом чотирьох днів роботи весняного вернісажу вона працювала поряд, продовжувала творити на полотні, виконуючи одночасно обов`язки мистецтвознавця, екскурсовода і охоронця.

А подивитись було на що. Невеличка виставка, яка компактно розмістилася в одній з кімнат БДЮТ, демонструвала художні твори, виконані у дусі традиційної української тематики і композиційно розділені на декілька частин під назвами: – «Хто тут котика образив?» (гумористичну), «Кімната непотрібних речей» ( за мотивами живопису нашого земляка, черкаського художника Данила Нарбута), «Години іконопису». Були представлені і твори довільного живопису, а також – номінація «Різноколір палітри»: декоративно-прикладне мистецтво, декупаж на вживаних речах, відреставровані старовинні вишиті картини (з ноу-хау Валентини Строкань – дописуванням на них фону олійними фарбами), вироби з лози.

У номінації «Живопис», наприклад, переважали роботи вихованців Валентини Михайлівни з гуртка дизайну, який працює на базі СЮТ. За її словами: «Діти сміливо вирішують питання техніки письма, випробовуючи свої пензлики у письмі акрилом, темперою, аквареллю, олійними фарбами, а також створюють графічні роботи. Я радію з того, що і батьки моїх юних художників долучаються до мистецтва, як би це не було важко матеріально, адже для повного довершення потрібно «одягнути» картину у багет (рамку), який нині коштує недешево…».

На виставці були представлені картини як маленьких художниць Віки Думай і Варі Ярмоленко, так і більш досвідчених, старшокласниць – Марини Гаркавенко, Віки Лістрової та Люсі Хомети. Своїх живописних, милих котиків, гривастих коней та ліричні натюрморти  вони створювали у рідній санаторній школі-інтернат, де для розвитку талантів юних художників створені чудові умови. Радували  безпосередністю твори Даші Кобець і Насті Труби з гімназії, а також Юлі Лободи та Юлі Мовчан із ЗОШ №3.

Картини деяких юних майстрів пензля не тільки вражали своєю високою професійністю, а й змушували замислитися над таємницею народження таланту, який Бог дав цим чудесним дівчаткам, адже для того, щоб не тільки бачити красу навколо себе, відчути її усім серцем, а ще й зуміти передати її іншим, треба мати творчу душу і чутливе серце. Хотілося придбати не одну картину, аби прикрасити ними стіни рідної оселі, такі вони були по-домашньому затишні і святково- яскраві, надихали на оптимізм і вселяли віру у краще. Та юні художники вважали, що продавати пісні своїх душ не можна, хіба що подарувати, може колись, у майбутньому…

Хотілося б, звичайно, бачити усі ті чудові творіння на стінах хоч невеличкої, але галереї, гарно освітленими і зручними для огляду, з підписами на кожній картині чи речі. Може у подальшому і знайдеться у нашому місті така кімната чи навіть приміщення, бо які ж таланти підростають! Просто диво!

Щодо їхньої наставниці, то здається вона й спати лягає з пензликом. За час проведення виставки встигла створити портрет Данила Нарбута на тлі його незабутнього живописного  полотна «Непотрібні речі». Хто таки побував на весняному вернісажі творчих першоцвітів, той, безумовно, відчув непередавану атмосферу свята, майстерності і натхнення, яка там панувала, а ще – велику любов і гордість за своїх вихованців, яку постійно випромінюють добрі очі милої жінки Валентини Строкань.

Наступний вернісаж відбудеться під назвою «Масляна» на базі станції юних техніків, де усіх, хто виявить бажання, чекатимуть з 10 до 13 березня.

Марина Білецька, тижневик “Златокрай”
спеціально для zolotonosha.ck.ua

виставка валентини строкань 1 виставка валентини строкань 2 виставка валентини строкань 3 виставка валентини строкань 4 виставка валентини строкань 5