Спортивний зал СШІТ прийняв обласну юнацьку першість з греко-римської боротьби [ФОТО]

Традиційно, в переддень 8 березня, у Золотоноші відбувся обласний юнацький турнір з греко-римської боротьби. Проходили змагання у спортивному залі СШІТ №2, організаторами виступили відомий у місті спортивний меценат, підприємець, депутат райради Людмила Литвиненко та Всеукраїнске об’єднання «Черкащани. Випробувати свою силу та майстерність цього разу зареєструвалось 93 юних греко-римлян. Серед гостей – виконавчий директор Федерації греко-римської боротьби Черкаської області Анатолій Самоха.

– Ми завжди готові підтримати дітей у спортивних починаннях, було б лише бажання. Ми не повинні бути байдужими, бо свідомі того, що спорт – це здоров’я нації. Спорт, якщо ми об’єднаємо у цьому понятті і професійний, і фізичну культуру, – це важлива сфера у розвитку кожної держави, – зазначає секретар районної осередку політичної організації Борис Євмина.

За словами політика, в ментальності нашого народу фізичне і духовне здоров’я займає чільне місце, а українці з давніх-давен були сильними та витривалими. Сьогодні ж фінансування спорту відбувається за залишковим принципом, тому спортивні школи потребують інвестицій, тренери – підвищення зарплат. Не може розвиватися жоден напрямок без достатнього фінансування: державного, спонсорського, на рівні місцевого самоврядування.

– Власним прикладом наше об’єднання хоче показати, що громадські організації, політичні сили, бізнесмени, підприємства і організації повинні надавати посильну допомогу у розвитку фізкультурно-спортивного руху на Черкащині. Саме це стане вагомою інвестицією в майбутнє нашої країни, реальною справою, яка вплине на її сьогоднішній і завтрашній день, – констатував Євмина.

турнір з греко-римської боротьби 7

Окрім спортивної складової свята, за підтримку розвитку галузі фізичної культури та спорту, особистий внесок у розвиток олімпійського руху на Черкащині Людмилі Литвиненко вручили Подяку та цінний подарунок регіонального відділення Національного олімпійського комітету України.

Самі змагання відбулись на високому рівні, про що свідчили емоції та пристрасті, що супроводжували поєдинки. Техніко-тактичні дії борців підтверджували неабияку, як для такого юного віку, фізичну та морально-вольову підготовку.

Успішно виступили й вихованці Золотоніської дитячо-юнацької спортивної школи, які представляли на турнірі честь нашого регіону. У здобутку мають п’ять чемпіонів та 21 призера. Перше місце у своїх категоріях вибороли Ростислав Черемис (29 кг), Сандре Алексанян (35 кг), Ігор Шадловський (47 кг), Богдан Тупота (53 кг) та Владислав Максименко (54 кг).

Призовими ж місцями відзначились Максим Косенко, Максим Поліщук, Олександр Вегеря, Богдан Філоненко, Богдан Дядченко, Владислав Надільнюк, Денис Яковенко, Вадим Палаш, Ростислав Юрченко, Вадим Перепада, Ростислав Лєбедев, Ігор Шадловський, Дмитро Дарієнко, Армен Маркарян, Максим Гницюк, Богдан Бородач, Сергій Сало, Ілля Салогуб, Олександр Солдатенко, Антон Власенко та Антон Сіромаха.

турнір з греко-римської боротьби 9

Готували переможців та призерів тренери-викладачі Станіслав Власенко, Гарік Алексанян та Ігор Ракітін.

– Мистецтво греко-римської боротьби набуло особливої популярності за останні десятиліття. Ці види спорту розвивають у дітей координацію рухів, мускулатуру, вчать дітей швидко реагувати і правильно падати. Взагалі, спорт – цікаве, захопливе заняття, яке не тільки зміцнює м’язи і волю людини, але ще й дарує йому азарт, дух чесного змагання і впевнене прагнення до перемоги, – резюмує змагання Людмила Литвиненко.

На думку організатора турніру, зазначені почуття допомагають не лише в спортивних досягненнях, але і в звичайному житті. Звикаючи перемагати у спорті, дитина, мовляв, розумно переносить цей підхід до свого навчання, потім – кар’єри та щоденної праці.

– Постійно займаючись спортом, дитина змінюється на кращу сторону,  характер зміцнюється, стає більш цілеспрямованим і твердим. Не менш важливим впливом спорту є і стійкість до різних захворювань, – пояснює Литвиненко.

Про завжди відкритий для всіх набір до секції та її значну чисельність розповідає тренер Ігор Ракітін. Фахівець переконаний, що заняття греко-римською боротьбою можуть стати цікавим хобі та можливістю підтримувати своє здоров`я за допомогою фізичної активності. Особливо актуальним вважає це для дітей, чиї батьки свідомі того, що займатися спортом корисніше, аніж проводити вільний час за комп’ютерними іграми.

Нагадаємо, аналогічна першість на базі другої школи відбулась і рівно рік тому. Тоді Золотоноша відзначилась 20-ма призерами та п’ятьма обласними переможцями.

Фото: Микола Строкань

турнір з греко-римської боротьби 1 турнір з греко-римської боротьби 2 турнір з греко-римської боротьби 3 турнір з греко-римської боротьби 4 турнір з греко-римської боротьби 5 турнір з греко-римської боротьби 6 турнір з греко-римської боротьби 8 турнір з греко-римської боротьби 10 турнір з греко-римської боротьби 11 турнір з греко-римської боротьби 12 турнір з греко-римської боротьби 13 турнір з греко-римської боротьби 14 турнір з греко-римської боротьби 15 турнір з греко-римської боротьби 16 турнір з греко-римської боротьби 17