Депутати вимагають від головного лікаря відтермінувати скорочення

Більша частина чергового засідання депутатів Міської ради, що відбулося у понеділок, була цього разу присвячена питанню надання медичних послуг. Проблема останнім часом не сходить із вуст місцевих жителів. Вони, як і їхні народні обранці, цікавляться нині передусім процесом створення системи первинної медицини. Найскандальніша тема обговорень – скорочення ліжкомісць у Центральній районній лікарні.

Намагаючись протягом довгого часу знайти істину, депутати в результаті сходяться в одній думці – логіки подібних скорочень не бачить ніхто. Перш за все, не зрозуміло, як можна мати орієнтир на утворення госпітального округу майбутнього повіту і в той самий час знищувати кількісний та кадровий потенціал медзакладу.  

Багато знаків питання стоїть і над фінансуванням лікарні, точніше над освоєнням цих коштів, котре й тягне за собою усі негаразди, що випливають останнім часом. Захищав думку своєї установи, за традицією, що склалася віднедавна, не сам головний лікар, а його заступник – Сергій Козлов. Він же, на подив делегатів сесії, не зміг ні надати аналізу витрат (як логічне підкріплення звинувачень у бік міста щодо відсутності фінансування), ні показати жаданий штатний розпис, котрий досі приховують за сімома замками, ні пояснити, куди витрачаються зекономлені на локальній енергетичній реформі кошти, ні відповісти на питання, чому скорочення стосується лише медперсоналу, а не адміністративної частини ЦРЛ.

Окреме обурення викликала згадана вище теза про те, що Золотоноша грошей на діяльність лікарні не дає. Загальновідомий факт, що медична установа знаходиться у співфінансуванні двох адміністративно-територіальних суб’єктів, а суми всіх субвенції чітко визначаються у столичних владних кабінетах і перераховуються на рахунки місцевих адміністрацій централізовано. Ні зменшувати, ні затримувати рух цих коштів подальшим ланцюжком місцеві не мають ні права, ні можливості. Якщо ж для адміністрації лікарні 20 мільйонів – це не сума, через яку варто бодай якось звітуватися про діяльність, то виникає ще більше риторичних питань.

Окремо згадали і кумедний випадок, коли від ЦРЛ надійшов офіційний лист з проханням профінансувати зубопротезування у розмірі 15 тисяч гривень. Діло праведне, проте, за умови уважного прочитання керівних документів, можна дізнатися багато цікавого. Зокрема такий дрібний факт, що за програмою “Турбота” на цю сферу Золотоноша таки виділяє…. 45 тисяч.

Міська рада одноголосно звернулася до головного лікаря Сергія Примака з вимогою відтермінувати свій наказ щодо скорочень у підконтрольній йому установі. Усі економічні та логічні нюанси таких змін мають намір передати для ретельного вивчення відповідним фахівцям міста та району. Якщо ж очільник медзакладу відмовиться від подібних рекомендацій, народні обранці готові відвідати ЦРЛ усім складом, адже проблема справді стоїть ребром.

Крім того, в рамках наступної сесії на депутатських комісіях медичне питання, за участі головлікаря, розглядатиметься окремо. Мова йде про способи та методи використання субвенцій, аналіз штатного розпису, принципів нарахування зарплат і надбавок окремим фахівцям адмінкорпусу.

Головний момент – багатостраждальний розрахунок ліжкомісць. Він, на думку деяких представників міськради, сформований вкрай непрофесійно, адже для усіх відділень має однакові критерії, а в певних пунктах невраховані свіжі законодавчі зміни. Подейкують, що у цьому розрахунку бюджетних витрат на кожного хворого, до речі, врахований і пункт “ліки”. Які саме медзасоби і для кого враховані, місцеві народні обранці й дізнаватимуться у березні.