“Економним власникам субсидій вносити “обов’язкову” плату не потрібно”, – управління праці

Золотоношу заполонили “газові” суперечки. Споживачі комунальних послуг, особливо ті, кому вдалося торік оформити жадану субсидію, вже тиждень не можуть знайти істину у фінансовій колізії.

Численна кількість місцевих домоволодінь та квартир багатоповерхівок вже давно привчили себе до економії теплоспоживання. Звикли до подібного скромного режиму настільки, що немало власників житлових площ, за рахунок субсидій, постачальнику не винні нічого, або ж взагалі мають “мінус”. Неприємною  несподіванкою для багатьох стали лютневі квитанції за споживання блакитного палива. Незважаючи на те, що рекомендує “Черкасигаз” у відповідному полі документа сплатити від’ємну суму (тобто споживач витратив кубометрів менше, аніж відшкодувала за нього держава), внизу папірця увагу привертає додаткове поле – “Обов’язкова частка платежу по субсидії”. 

Термін такий у законодавстві справді існує. Згідно з ним, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно платити свою належну частку витрат на оплату цих послуг. У випадку ж економії рецепт виявився зовсім іншим.

– Сума субсидії, яку переказано на рахунки постачальників і яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується ним як оплата послуг. В тому числі мова йде і про обов’язкову частку платежу, – пояснює юридичну сторону питання начальник управління праці та соціального захисту Тетяна Лукомська.

Зараховуються, за словами фахівця, це на наступні розрахункові періоди. Таким чином, у випадку економії субсидійних коштів обов’язкову плату сплачувати не потрібно.

Вердикт конфлікту зрозумілий цілком: переплачені кошти впливають на оплату обов’язкової частки. Посилається ж очільник Управління на 15-й пункт Постанови Кабміну „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.