Місто залучить європейські кредити та іспанських фахівців у сфері ЖКГ

До Золотоноші завітали представники крупних іспанських технічних компаній. Виробники LED-освітлювальних пристроїв, комплексних рішень для утеплення та охолодження, водопровідного та каналізаційного обладнання зустрічались із міськими очільниками задля обговорення подальшої плідної співпраці. Мова йде не лише про саму закупівлю, адже постачальники мають на меті значно тіснішу координацію дій.

До поїздки на Черкащину менеджмент компаній HidroGlobal, Leds-C4 та HiLED спонукала нещодавня звістка про підписаний Україною договір на кредитування вітчизняного сектору ЖКГ з боку Європейського інвестиційного банку. Фінансова установа готова надати кредити на проекти у сфері житлово-комунального господарства на суму понад 400 млн євро.

Самі умови кредитування доволі пільгові, як для українських реалій. Згідно повідомлень Міністерства регіонального розвитку, термін його виплати може сягати 25 років, а ставка не більша за 4%. У більшості ж випадків ця цифра коливатиметься на рівні 1-2%. Проблема лише у тому, що без якісно обґрунтованого проекту ЄІБ коштів не виділить. Планування модернізації на місцях мають бути економічно обґрунтованими, життєздатними, технічно якісними, екологічно та фінансово стійкими. Остаточне рішення прийматимуть фінансисти у Брюсселі.

Власне, допомогти золотоніським комунальникам в ініціюванні інвестиційного проекту, підготовці, обрахунках, реалізації і мають намір іспанські виробники. Окрема тема та завдання іноземців – якомога коректніше та безболісніше вирішити питання підняття тарифів.

– Питання справді непопулярне, але від нього нікуди не подітись. Рано чи пізно тарифи піднімуться все одно, отримаємо ми той кредит чи ні… Інша річ – як вони піднімуться. Ось для цього іспанці й беруть на себе таку важливу місію обрахунків, – коментує плани заступник міського голови Олег Масло.

За словами посадовця, представники європейських компаній чітко задекларували, що прагнуть не просто продати свій товар, а й допомогти здешевити майбутні проекти, аби якомога менше це впливало на гаманець кінцевого споживача, а місто було фінансово спроможним для погашення кредиту.

Золотоноша вивчає можливість комунальної революції у системі водопостачання вже два роки. Напрацювання цілком достатні, аби поділитися із закордонними фахівцями. Вивчати місцеву житлово-комунальну систему іспанські виробники розпочнуть незабаром.

Наступний діалог відбудеться в березні і в більш розширеному форматі. До співпраці запросять крупні золотоніські підприємства що вже працюють, або лише будуються. Цей пункт також життєво необхідний, адже, згідно умов, сума кредиту має бути не меншою за 10 мільйонів євро. Така цифра для міста непідйомна. Якщо золотоніська промисловість матиме бажання модернізувати свої потужності, подальші кроки переростуть у цілком реальні.

іспанські фахівці [870_650]