“25 підприємців відмовляються надавати дані про площу своїх приміщень”, – Вікторія Остроглазова

На засіданні 4-ї сесії міської ради, яке відбулося 28 січня, депутати не дали згоди на підняття ставки податку за оренду землі на території міста у 2016 році. Частина їх виступила з пропозицією провести жорстку інвентаризацію установ, приватних підприємців, юридичних осіб, одним словом – усіх суб`єктів господарювання, аби виявити: платять вони податок за майно чи ні. Було вирішено створити комісію з інвентаризації нерухомого майна, до складу якої увійдуть депутати міської ради та спеціалісти ряду її відділів. Про перші кроки у роботі комісії – з вуст начальника управління економіки міськвиконкому Вікторії Остроглазової:

– 12 лютого відбулася перша, організаційна нарада комісії, на якій управління економіки запропонувало її членам базовий перелік об`єктів, котрі є майбутніми платниками податку за майно.

За новими нормами Податкового кодексу, фізичні особи-підприємці повинні сплачувати податки за майно, починаючи з 2016 року. 184 підприємці подали до відділу економіки дані про квадратуру своїх приміщень, поставившись до цього з усією відповідальністю, а близько 25 – ухиляються від цього, вигадуючи різні причини. Члени комісії вирішили обійти усі об`єкти, які потрапили у «чорний список», і провести з «ухилянтами» роз`яснювальну роботу.

Хочеться ще раз наголосити: шановні орендарі! Ми усі знаходимося в рівних умовах, тож давайте платити податки і жити спокійно!

Консультації щодо згаданого питання можна отримати у міському управлінні економіки (тел.5-23-94) або у податковій інспекції.