Колишній народний депутат вимагає, щоб справу про вбитого браконьєрами хлопця не «зам’яли» [ФОТО]

Відкритий лист очільникам Золотоніського району та депутатам від Золотоніщини різних рівнів надіслав народний депутат 1-ого скликання Віталій Полях. Текст листа надійшов на адресу редакції – повідомляє видання “Прочерк”.

Екс-депутат просить отримати від прокуратури інформацію щодо стану справ у двох кримінальних провадженнях, у яких фігурує ім’я жителя с. Деньги Золотоніського району Івана Задорожнього.

Нагадаємо, що пана Задорожнього, зокрема, звинувачують у вбивстві золотонісця Володимира Степіки. Про неї ми розповідали у вересні. Трагедія сталася в ніч проти 2 вересня 2015 року. Як повідомляли золотоніські та обласні ЗМІ, 27-річний Володимир разом із другом зайшли на кукурудзяне поле біля с. Бакаївка Золотоніського району, імовірно, для того, щоб набрати там кукурудзи.

2524ca246a5b24315f5eafb4fb8009cb [Сайт]

Тим часом, до поля під’їхав джип із мисливцями, які у тепловізор побачили (за іншою інформацією – просто почули) пересування живих істот у полі й нібито вирішили, що це кабани. Того дня полювати можна було на пернату дичину, а не на кабана, тож мисливці були браконьєрами. Вистріливши, один із мисливців (за словами Віталія Поляха – Іван Задорожній) убив наповал Володимира Степіку. Дізнавшись, що вбито людину, браконьєри перенесли його тіло на інше місце. В коментарі «Прочерку» Віталій Полях наголосив, що, за його інформацією, вони також переслідували Володимирового друга – як свідка. Але той утік і незабаром звернувся до правоохоронців.

За інформацією Золотоніської прокуратури, підозрюваний вину визнав повністю, розповів, як вчиняв злочин, добровільно видав нарізний карабін, прилад нічного бачення і тепловізор. Щодо нього до суду було направлено клопотання про тримання під вартою, але суд вирішив залишити його під домашнім арештом.

1442500546_img_0658 [Сайт]

– Винуватцю було віддано його машину, і він на ній катається. Хоч і перебуває «під домашнім арештом», але вдома практично не буває, – сказав Віталій Полях у своєму коментарі.

Правоохоронці кваліфікували злочин як убивство, вчинене через необережність, що передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Ще у жовтні ЗМІ писали, що правоохоронці чекають результатів експертиз, які мали завершитися протягом місяця. Проте судового рішення так і немає.

«Те, що прокуратура “кришує” злочинців – вже не дивина, – пише екс-нардеп, – адже Задорожній проходить ще й по другій кримінальній справі, яку порушили проти бухгалтера А., подруги сім’ї Задорожніх, яка ошукала фірму, на якій працювала, на сотні тисяч гривень через рахунки Задорожніх та їх фірму! Вірогідно, з двома кримінальними справами одночасно впоратися так важко на карман? Мабуть тому прокуратура і притримує другу справу, про шахрайство А., яку вже рік мусолить!»

Віталій Полях завертається до «обранців та керівників Золотоніщини» із закликом звернути увагу на «таку резонансну та ганебну подію в районі». «Не тільки винні у злочині особи повинні понести справедливе покарання, а ті слідчі, судді та прокурори, що сприяють закриттю таких дико-звірячих випадків!» – переконаний екс-нардеп.

Віталій Полях вважає, що винуватцю можуть призначити умовне покарання, незважаючи на те, що той займався браконьєрством, відтягнув тіло загиблого на інше місце та переслідував свідка.
67725 [Сайт]

Убивство Володимира Степіка – не перше на Черкащині. Раніше під час незаконного нічного полювання із застосуванням тепловізорів було вбито людину на Смілянщині. Дізнавшись, що скоїв, винуватець застрелився. ЗМІ пишуть, що черкаські мисливствознавці винуватять у цих трагедіях доступність приладів нічного бачення, тепловізорів, нарізної зброї. Люди, які купують усе це, не знають як ним користуватися. Тож, подекуди, жертвами стають не лише дикі звірі.

comments powered by HyperComments