Верховна Рада перейменувала селище Петровського на Степове

Учора Верховна Рада проголосувала за перейменування більше сотні міст, сіл та районів у рамках декомунізації. Із них чотири мають відношення до Черкащини та одне  – до Золотоніщини.

У наших краях декомунізоване селище Петровського Вознесенської сільської ради. Віднині населений пункт носить назву Степове. Також на Черкащині перейменовано село Ленінське Драбівського району на село Богданівка, селище Радгоспне Ленінської сільської ради Драбівського району на селище Квітневе, селище Петрівське Михайлівської сільської ради Кам’янського району на селище Лісове, – повідомляє Українська правда.

Загалом населені пункти перейменовуються у 16 областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградський, Луганській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій.

Серед найцікавіших перейменувань зміна назви міст Артемівська на Бахмут, Дзержинська на Торецьк, Красний Лиман на Лиман, Іллічівськ на Чорноморськ.

У той же час у постанові немає перейменування Дніпропетровська та Кіровограда, навколо зміни назв яких точаться найзапекліші суперечки.

Нагадаємо, Григорій Петровський – радянський державний і політичний діяч, що був одним із ініціаторів створення ВЧК та організації Голодомору 1932–1933 років. Петровський належав до тієї частини партійного і державного апарату УРСР, яке, орієнтуючись на Москву, повністю відкидало ідею українських націонал-комуністів про можливість існування української радянської державності.