Першим паспорт-картку на Черкащині отримав гельмязівський школяр

У Золотоніському паспортному столі документ нового зразка у формі ID-картки отримав одинадцятикласник Гельмязівської середньої школи Євген Усачов, 1999-го року народження. Це – перший подібний паспорт не лише в Золотоноші і Золотоніському районі, а й на всьому Лівобережжі і загалом в Черкаській області.

Можна сказати, історична подія, на яку Євген прибув з групою підтримки всією сім`єю з мамою і сестричкою другокласницею Дашею. Мама Таня зранку за кермом власного авто прибула з дітьми на таку незвичайну урочистість, – розповідає Черкаський край.

Вручив Євгену новий паспорт начальник Золотоніського сектору УДМС Євгеній Озірський. Висловив найкращі побажання: бути гідним громадянином України, цілеспрямованим, трудолюбивим, щоб хлопцю здоровилося й щастило на життєвій дорозі.

УДМС паспорт [640x480]

Озірський розповів, що виготовлення таких пастортів у вигляді ID-картки проводиться згідно із чинною Постановою Кабміну. Їх вже почали оформлювати територіальні підрозділи. Особам, що звертаються вперше, такі паспорти видаються безкоштовно.

Містить в собі документ так званий БЕН — безконтактний електронний носій (не плутати з біометричним паспортом, котрий з чіпом, тобто з відбитками пальців). Від звичайного паспорта відрізняється тим, що сучасніший, дуже добре захищений від підробок, містить персональні дані. Його можна оформити як терміново (за 10 календарних днів), так і в звичайному режимі — до 30 календарних днів. Можна замовляти виготовлення як звичайного паспорта, так і у формі ID-картки.

В той день, коли Євгену Усачову першому було вручено паспорт нового зразка, у Золотоніському секторі вже було зареєстровано 26 заяв від тих, хто виявив бажання такий отримати.