“Рівень корупції «Черкасиобленерго» зашкалює”, – нардеп Поляков

Скарги щодо корупції в ПАТ «Черкасиобленерго» отримує протягом останнього року народний депутат України від «Народного фронту», представник Черкащини Максим Поляков. Про це він заявив у коментарі «Прочерку».

– Люди скаржаться, що не можна підключитися до електромережі без «відкату», – зазначив нардеп. – За один мегават платять мільйон гривень «відкату»! Тобто «Черкасиобленерго» організувало чисто корупційну схему і качає кошти з усієї області. За нашим аналізом, на сьогоднішній день за кількістю скарг обленерго – на другому місці після обласного земельного управління.

Максим Анатолійович повідомив, що вчора був на прийомі у голови Державної аудиторської служби України (раніше – Державної фінансової інспекції) Лідії Гаврилової й звернувся до неї з проханням терміново провести перевірку діяльності обленерго і тих «фантастичних корупційних схем, які воно вибудувало».

За словами нардепа, останньою краплею, яка спонукала його зробити заяву пресі, стало сьогоднішнє звернення до нього постійної комісії з питань підприємництва Уманської міської ради щодо того, що підприємства шляхом шантажу змушують здійснювати передоплату за електроенергію, хоча це не передбачено чинними правовими нормами.

– Рівень корупції «Черкасиобленерго» зашкалює й у питанні повернення ПДВ. Деяким підприємствам борг по поверненню ПДВ – мільйони гривень. Просто фантастика! Підприємства змушені брати кредити, – зазначає Максим Поляков.

Народний депутат також повідомив, що ініціює перевірку «Черкасиобленерго» Службою безпеки України. Тож на завтра запланував зустріч із керівництвом СБУ, на якій нардеп попросить разом із Державною фіскальною службою та Державною аудиторською службою терміново втрутитися в ситуацію.

– Думаю, що перевірки виявлять усі факти корупції. А такого рівня корупції, як в Черкаському обленерго, на мою думку, немає ніде в Україні… Переконаний, що при нинішній кількості скарг керівництво «Черкасиобленерго» повинно бути покаране за те, що воно витворяє на теренах Черкаської області. Повинно сидіти в тюрмі, – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, у Золотоноші наприкінці 2014 року скандал розгорівся через відключення електроенергії на місцевих підприємствах. Тоді півсотні обурених мешканців з’явилися до офісу керівника РЕМу. З собою вони прихопили сміттєвий бак – як «попередження про те, що може статися в майбутньому». За місяць подію вже обговорювали на відкритому засіданні Міськвиконкому. Тут від присутніх вже лунали звинувачення в корупції, шантажуванні та свавіллі щодо простих споживачів. До згоди тоді сторони конфлікту не дійшли, а протест надалі піднімався неодноразово. Відповідь від обласних енергетиків лунала завжди одна: підприємство приватне, тому саме вирішуватиме свій кадровий склад.