Прокуратура закликає місцевих жителів не піддаватися на шахрайські схеми

Золотоніська місцева прокуратура закликає місцевих жителів бути обачними та звертає увагу на те, що останнім часом на території міста та району зафіксовано непоодинокі випадки шахрайства. Вони вдосконалюють схеми обману, вигадують нові історії, аби налякати або ввести людей в оману і змусити їх до швидких і непродуманих вчинків.

Потерпілими найчастіше стають особи, яких легко переконати  чи схилити до дій. Одним з найпоширеніших видів обману є вимагання грошей за звільнення родичів та близьких.

Зафіксовані випадки, коли шахраї представлялися працівниками міліції та повідомляли потерпілим, що їхні родичі нібито затримані за скоєння злочину (ДТП, збут наркотиків тощо), а за «сприяння у звільненні їх з-під варти та позитивне вирішення питання з кримінальною справою» вимагали у людей перерахувати гроші через банківські термінали та електронні платіжні картки. При цьому вказували вірні імена, прізвища тощо.

Більшість жертв одразу ж здійснює переказ коштів на вказаний шахраєм рахунок. Для уникнення подібних випадків силовики радяться попереджати своїх рідних та бути з ними на зв’язку. Якщо незнайомці таки зателефонують, головне — не панікувати, не поспішати шукати гроші, а, перш за все, спробувати зв’язатись із тими, про кого йде мова. Не завадить також звернутись і до поліції.

Часто зловмисники вдаються до шахрайства за допомогою Інтернету. Тут поширений продаж товарів із передоплатою. Найкращий рецепт уникнути шахрайства – розрахунок тільки після отримання замовлення та перевірки якості.

Крім того, за порадами прокуратури та й згідно банальної людської обачності, невпевненим користувачам мережі слід відвідувати лише відомі інтернет-магазини чи аукціони, що мають певну репутацію. Один із цікавих факторів, що часто ігнорується: якщо на інтернет-ресурсі присутня лише оплата за допомогою електронного гаманця, то знайти шахрая потім буде майже неможливо. Звертайте увагу на наявність платіжної картки чи розрахункового рахунку у доступних реквізитах.

Резюмуючи, золотоніська місцева прокуратура звертається до громадян з проханням бути уважними та обережними, не вірити невідомим людям, не повідомляти їм конфіденційну інформацію без тих чи інших підстав, не перераховувати кошти на сумнівні та не перевірені рахунки в мережі Інтернет.