“Молодь на вулицю ніхто не виганятиме”, – головлікар Примак

Інформація стосовно скорочень молодих лікарів Золотоніської ЦРЛ, що ширилась днями, не відповідає дійсності. Про це розповів місцевим ЗМІ головний лікар установи Сергій Примак, детально описавши причини скорочення як такого, а також його перебіг.

За словами керівника медзакладу, під час процесу зменшення кількості стаціонарних ліжок логічно, що за ними зменшується і кількість персоналу. Проте таких працівників, що опиняться на вулиці, наразі немає. В цьому випадку діє солідарний рецепт: деяким лікарям просто зменшать ставки, аби довести сукупні витрати до відповідних норм. Стосуватиметься це в першу чергу пенсіонерів.

Передумови ж скорочення залежать не тільки і не стільки від місцевих побажань. Передусім – мова йде про демографічну кризу та рішення центральної влади.

– Населення зменшується, при чому катастрофічно. Коли я прийшов на роботу, у місті та районі нараховувалось 76 тисяч жителів, зараз – 71. В нас народжуваність вдвічі менша за смертність. А кількість ліжок, згідно нормативних документів, розрахована саме в розрахунку на кількість населення, – коментує скорочення Сергій Примак.

Раніше українські лікарні мали норму, що складала 50 ліжок на 10 тисяч населенення. Торік, 25 листопада, Кабмін затвердив постанову щодо нових нормативів забезпечення стаціонарними місцями. Відтепер, згідно документу, ця цифра становить від 40 до 46. Проте, такі жорсткі вимоги ставлять не лише столичні посадовці. На перший план виходить ще й наповнюваність лікарні. За словами головного лікаря, якщо визначена норма для одного ліжка становить 340 днів на рік, то у Золотоніській лікарні вона ледь дотягує до 335. Кошти ж так чи інакше витрачаються обслуговування усіх місць, не зважаючи на наявність хворих осіб.

– Ми проаналізували, які відділення “не спрацювали”. Їх це питання стосується в першу чергу. Потім, щоб остаточно довести все до нормативів, скоротили й деякі ліжка у інших відділеннях, – пояснює головний лікар.

В цілому у лікарні не стало 23 стаціонарних місця. Зокрема, мова йде інфекційне відділення (4 ліжка), дитяче інфекційне (5), педіатричне – (5), хірургічне (5), терапевтичні у Пальмірі (2) та Домантовому (2).

Окрема тема – Гельмязівська лікарня. Утримували її всіма правдами і неправдами, скільки було можливо. Незабаром вона існуватиме в якості амбулаторії сімейної медицини. Хоча й від терапевтичного відділення відмовлятись не збираються, адже воно несе ще й важливу соціальну функцію для навколишніх сел.

Повну версію інтерв’ю з очільником Золотоніської ЦРЛ читайте сьогодні на сторінках “Златокраю”.

Нагадаємо, реформи в медицині Черкаської області стартуватимуть із Золотоніського району. Саме його обрали для пілотного проекту. Реформування передбачає створення на Золотоніщині центру первинної медико-санітарної допомоги (із включенням до нього поліклінік, амбулаторій, ФАПів), реорганізацію центральної райлікарні в територіальне медичне об’єднання або медичне підприємство (останній варіант пропонує Міністерство охорони здоров’я). Головна мета ініціативи – підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, посилення мотивації лікарів і створення належних умов роботи.

Тим часом у самій Золотоноші, не очікуючи на централізовані зміни, роблять перші кроки у створенні системи сімейної медицини. Косметичний ремонт розпочато у приміщенні колишньої залізничної амбулаторії на вулиці Шевченка. На її базі незабаром буде створено перший такий пункт. Всього по місту подібних об’єктів планується три. Вони утворять комунальне підприємство “Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Читайте також:

comments powered by HyperComments