Молоді лікарі потраплять під скорочення?

Несподівана звістка отримана в кінці робочого тижня із стану Золотоніської центральної районної лікарні. Як стверджують джерела в цій установі, головний лікар днями має оприлюднити наказ про скорочення персоналу. Обурюються ж люди тим, що основна маса кандидатів на звільнення – саме молоді лікарі, в той час як пенсіонерам в більшості своїй дадуть можливість працювати і надалі.

Підтвердження чи спростування такої інформації від керівництва ЦРЛ поки що немає. Також незрозумілі й істинні причини подібного рішення, якщо воно таки існує: це локальні недалекоглядні плани чи частина анонсованої раніше реформи? Найближчим часом пояснення та коментарі від головлікаря та посадовців міста і району очікуємо на шпальтах.

Нагадаємо, реформи в медицині Черкаської області стартуватимуть із Золотоніського району. Саме його обрали для пілотного проекту. Реформування передбачає створення на Золотоніщині центру первинної медико-санітарної допомоги (із включенням до нього поліклінік, амбулаторій, ФАПів), реорганізацію центральної райлікарні в територіальне медичне об’єднання або медичне підприємство (останній варіант пропонує Міністерство охорони здоров’я). Головна мета ініціативи – підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, посилення мотивації лікарів і створення належних умов роботи.