На провідному підприємстві майбутньої Зорівської громади середня зарплата перевищує 5 тисяч

За останні 10 місяців у СТОВ «Нива», що в Зорівці, середньомісячна заробітна платня перевищує 5 000 гривень. Доярки і трактористи отримують до 10 000 гривень. Це найвищі показники оплати праці не тільки серед сільськогосподарських, а й серед промислових підприємств Золотоніського району, розповідає Нова Доба.

СТОВ «Нива» займається рослинництвом і тваринництвом. На 3 000 гектарах тут вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою і горох. Завдяки власній кормовій базі працює й тваринництво з поголів’ям великої рогатої худоби близько 18 000 голів, із яких вісім тисяч корів. Директор господарства Василь Лисенко тішиться, що його господарство має статус племзаводу. Сюди за високопродуктивним молодняком корів приїздять покупці з різних місць України.

Зберігся тут і такий приємний «атавізм», як 13-та зарплата. Середній розмір її становить 10 тисяч гривень. Непоганий подарунок на Новий рік.

Землю товариство орендує у жителів Зорівки й Чернещини. Земельний пай становить 3 гектара, а виплачують на нього 6 тисяч гривень («чистими», без податку). За бажанням плату можна отримувати й зерном. Та з кожним роком у господарстві працює все більше таких, у кого немає земельного паю. Тим, хто працює в господарстві три й більше роки та не має земельного паю, надають грошову допомогу у розмірі його вартості. Також господарство виплачує своїм працівникам допомогу при народженні дитини, що становить 15 000 грн.

Взагалі, за словами Лисенка, на соціальну сферу за минулий рік було витрачено понад 1,5 мільйона гривень. Сюди входять кошти, що перераховані на школу, дитячий садок, шкільний автобус, дороги, різноманітні матеріальні допомоги.

– Є чим, то й допомагаємо, – пояснює керівник СТОВ «Нива». – Діти ж наші, і село наше. А шкільний автобус – то дрібниці. Виділили «газельку», щоб у негоду могла проїхати польовими дорогами.

Не забувають тут і про допомогу армії. Два автомобілі, запчастини, рації, генератори, бронежилети, каски – «Нива» на АТО перерахувала понад 400 тисяч гривень.

Нагадаємо, влітку Черкаська область провела конкурс на кращу сільську раду за результатами роботи у 2014 році. Серед численних претендентів другу сходинку посіло золотоніське село Зорівка. Під час визначення переможців конкурсною комісією враховувалися показники економічного та соціального розвитку територіальних громад, виконання місцевих бюджетів, хід реалізації державної політики щодо вирішення інших соціальних та гуманітарних питань тощо.

За місяць до цієї події представники ряду населених пунктів Драбівського і Золотоніського районів (Ленінське, Радгоспне, Мехедівка і Вершина Згарська, Чернещина, Кривоносівка, Лукашівка, Хрущівка і Синьооківка) надали документи, що засвідчують бажання увійти до однієї територіальної спільноти з центром у Зорівці.

Представники сіл не просто усно заявили про таку готовність до змін, але і аргументували свої бажання економічними висновками, обґрунтували свої рішення. Окрім того, вони переконані, що після адміністративно-територіальної реформи така громада як основа територіального устрою буде спроможна забезпечувати свої повноваження в рамках децентралізації влади.

– Села не лише Золотоніського, а й Драбівського району самостійно вирішили приєднатися до цієї громади, оскільки вони розташовані на околиці Драбівщини і свою перспективу бачать у цьому об’єднанні. Селяни розуміють, що, об’єднавшись, зможуть більш ефективно використовувати кошти і ресурси. І вже зараз думають, як краще налагодити транспортне сполучення та як ефективно використати приміщення, які звільняться внаслідок реформування, – зазначала влітку експерт «Офісу реформ» Тетяна Осіпенко під час розширеної зустрічі у Зорівці з приводу майбутньої реформи.