Учнівська команда “ZoloWizards” відвідала перші для себе змагання з робототехніки [ФОТО, ВІДЕО]

У Києві відбувся Всеукраїнський з’їзд команд, що беруть участь у змаганнях First Lego League – міжнародній дослідницько-орієнтованій програмі, яка спрямована на навчання дітей віком від 9 до 16 років науці та технологіям. Серед делегатів був і колектив “ZoloWiazrds” – гурт золотоніських гімназистів, котрий вже третій місяць опановує робототехніку в рамках експериментального проекту Lego Education.

Щорічна програма турніру передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення певної реальної проблеми, а також конструювання дітьми роботів на базі комплектів Lego Mindstorms, їхнє програмування для виконання місій на спеціальному полі з моделями та перешкодами. Крім того організатори ставлять за мету і отримання учасниками важливих життєвих навичок, як то вирішення проблем, критичне мислення, творчість і здібності до командної роботи.

Найцікавіший етап – згадана гра роботів, коли діти будують та програмують свої моделі, які зароблятимуть бали, самотужки виконуючи місії. Вони вимагають від робота рухатися, здійснювати навігацію та взаємодіяти з предметами на полі зі спеціальною розміткою. Робот має лише 2,5 хвилини на виконання максимальної кількості місій. Торкатися до своїх моделей під час виконання завдань заборонено.

Lego 1 [870_650]

Процес навчання гімназійний гурток розпочав у листопаді. Координатор проекту – учитель фізики та інформатики Сергій Різник – задля якісного старту навіть відвідав столичні спецкурси тренерів Lego Education, де й набув необхідного досвіду. За два місяці здобутків вже мають чимало. Поруч із першими сконструйованими роботами юнаки та дівчата отримали головний сюрприз від керівництва навчального закладу – спеціалізований кабінет для занять проекту, оформлений у кольоровій гаммі Lego. Тут, поруч із необхідними робочими місцями, найвідповідальніша робота точиться на головному проектному столі. Програмують та керують своїми моделями учні дистанційно – за допомогою шкільних планшетів.

Lego 2 [870_650]

– Користь від подібних занять видно неозброєним оком вже зараз. Є діти, в яких проявляється чіткий інтерес до конструювання, є ті, хто в такому юному віці полюбив програмування, – розповідає керівник проекту Сергій Різник. –  Дехто схильний до дослідження та представлення дотичних проектів. Інтерес доволі серйозний і хто знає, яке майбутнє чекає на цих учнів.

Lego 3 [870_650]

За словами педагога, золотоніська команда на першій зустрічі з колегами виступила достойно на фоні усіх учасників. Принаймні організатори форуму за гру роботів та презентацію проекту похвали не шкодували. Головний плюс поїздки – безцінний досвід, адже юнаки та дівчата випробували на практиці формат майбутніх змагань. Побажання усі мають лише одне – більше консультацій від столичних досвідчених фахівців з питань розробки робототехніки.

Lego 7 [870_650]

Lego 4 [870_650] Lego 5 [870_650] Lego 6 [870_650]

Lego 8 [870_650] Lego 9 [870_650] Lego 10 [870_650]