Влада та підприємці намагатимуться вирішити питання стихійної торгівлі навколо ринку

Проблема, котра турбує багатьох міських автомобілістів, зрушена з мертвої точки. Мова йде про вкрай проблемний трафік вулицями навколо центрального ринку. Питання це стоїть гостро вже досить давно, проте останнім часом точка кипіння у відносинах між усіма учасниками руху інколи опускається до мінімуму.

Причини ж лежать на поверхні: від часів закладення ринку декілька десятків років тому води витекло багато. Ніхто тоді, за радянських часів, не міг передбачити такі високі об’єми торгівлі, логістики та численну кількість володарів транспортних засобів серед покупців. Підлив масла у вогонь і так званий “недільний” ринок, котрий із потужної щотижневої толоки перетворився у такий, що ледь жевріє. Відповідно й торговельне серце міста міцно осіло саме у центрі Золотоноші.

Трафік справді складний та напружений. Окрім самої щільності пересування, значною проблемою є паркування, місце для якого знайти часом складно. В цілому, за наявністю великого бажання, місце для стоянки знайти можна завжди. Так, декому доводиться не раз об’їхати навколо ринку, дехто паркується поодаль – наприклад, біля військової частини, чи супермаркетів. В принципі, нормальна європейська практика, де всі водії таки прикладають і фізичні зусилля, аби дістатися до об’єктів центральних частин більшості міст.

Розуміють це і власники транспортних засобів, більше нарікаючи на надмірну завантаженість узбіч автомобілями, котрі виконують дещо іншу роль. Скаржаться містяни на стихійну торгівлю, що особливо розгортається на паркувальних ділянках під час садово-городніх сезонів. З юридичної точки зору до таких “кустарних” підприємців начебто і не висунеш претензій, та й зрозуміти можна людей – кожна зароблена копійка нині не буває зайвою. При чому, міські посадовці ще й зазначають, що торговельники зовсім не проти працювати офіційно і на території ринку – місця не вистачає.

Цей клубок намагались розплутати днями депутати, директори обох ринків (а їх на ділянці у центрі міста, як відомо, два) та представники Міськвиконкому. Роздумуючи над питанням розташування, проаналізували, що під час “сезонів”, чимало місць на торговельних майданчиках отримують підприємці, котрі не зареєстровані на території Золотоноші. Нічого кримінального в цьому нема, законодавство дозволяє, але негативний фактор таки існує – єдиний податок ці люди платять до бюджетів інших адміністративно-територіальних одиниць (переважно – Золотоніський район).

Відповідно, окрім розвантаження вулиць постало ще й питання наповнення бюджету, котре в буремні для країни роки стоїть особливо гостро. Найоптимальніший рецепт і винайшли гуртом директори ринків Олександр Скрипник  і Сергій Мозговий (він же – й депутат Міськради), та заступник міського голови Олег Масло. Пропозицію від міських посадовців очільники базарних ділянок підтримали – під час сезонної активізації надавати торговельні місця в першу чергу золотоніським підприємцям. Таким чином, за задумом ініціаторів, вирішиться і питання ПМЖ для стихійних точок, і бюджет отримає додаткові кошти. Гостям Золотоноші, котрі заповітних місць не отримають, нагадують про існування того ж таки недільного ринку, котрий, за умов достатньої наповненості, теж може стати доволі ефективним місцем для приїжджих малих підприємців.

Окреме рішення – після різдвяних свят, перевірять і центральний ринок. Мета – визначати, чи всі підприємці на торговельних точках власне є підприємцями де-юре.