У Золотоноші перевіряли готовність усіх служб до надзвичайних ситуацій [ФОТО]

До зимових техногенних викликів готові. З таким девізом сьогодні на подвір’ї БДЮТ звітувались фахівці усіх установ, котрі в разі надзвичайних ситуацій гуртом долучатимуться до їхньої ліквідації. МНС-ники, поліція, енергетики, газовики, комунальники, зв’язківці та лікарі демонстрували свої технічні потужності та розповідали про нюанси своєї роботи.

Щорічний огляд традиційно організовують спільно Золотоніська міська рада та Райдержадміністрація, аби впевнитись наочно, що регіон до будь-яких прикрих випадків готовий. Проводиться захід саме у грудні, адже зима традиційно є найбільш складною порою року у цьому питанні.

– Машина укомплектована, їхати можемо хоч зараз, – впевнено зауважив керівник оперативно-виїзної бригади Золотоніського РЕМ.

За його словами, енергетики нині ведуть цілодобові чергування, а у випадку проблем з електромережами завжди мають на базі екіпажу запасні дроти та ізолятори. Задля уникнення перевтомлень на такій відповідальній місії одна зміна для працівників триває 12 годин. Аварійно-відновлювальна бригада в свою чергу продемонструвала енергобазу у вигляді генераторів, перфораторів, бензопили, мотопомпи. Стратегічний запас нині – чотири електроопори та два кілометри кабелю високого струму.

Огляд аварійних служб 1

Аварійна служба “Водоканалу“, що працює над усуненням аварійних ситуацій на об’єктах водо- та теплостачання, водовідведення, має на своїй базі спецавтомобілі з переносними електростанціями, насосними агрегатами та усіма необхідними засобами для ліквідації неполадок. Енергозапас екіпажу розрахований на чотири години безперервної роботи.

Усе необхідне для локалізації та ліквідації техногенних аварій мають і місцеві газовики. Працівники Золотоніського управління експлуатації газового господарства розповіли також про пристрої, котрі дозволяють визначити місце та інтенсивність витоків як у наземних, так і в підземних газопроводах. Аварійний запас установи розрахований на три райони і зберігається на складах. Окрім нашого міста, фахівці опікуються Чорнобаївщиною та Драбівщиною. Чергують цілодобово, по 12 годин. На зміні безпосередньо знаходиться три особи – відповідальний майстер, слюсар та водій.

Огляд аварійних служб 3

Різнобарв’ям спецалізованих приладь хизувалися також екіпажі з пожежної частини, відділення швидкої допомоги та фахівці з центральної лікарні. На цих людях одна з найвідповідальніших місій – збереження людського життя. У дорожньо-патрульної служби інвентар нехитрий – автомобіль, дорожні конуси та спецвказівник, що інформує учасників руху про оформлення ДТП. Головне ж у роботі поліції – ресурс людський.

В цілому учасники огляду не лише демонстрували свою готовність до потенційних зимових пригод, а й координували свою майбутню інфраструктурну співпрацю. На нарікання працівників ДСНС щодо стану пожежних гідрантів відповідь надав заступник міського голови Олег Масло, повідомивши, що на 2016 рік комунальники мають у планах ремонт п’яти подібних об’єктів. Узгоджуватимуться роботи з пожежною частиною.

Огляд аварійних служб 2 Огляд аварійних служб 4 Огляд аварійних служб 5 Огляд аварійних служб 6 Огляд аварійних служб 7