17 бабусь та 6 дідусів: репортаж із вознесенського Будинку ветеранів [ФОТО]

«Фейсбуком» шириться оголошення про те, що Будинок ветеранів у Вознесенському знаходиться в скрутному становищі. Столичні волонтери ініціювали у соціальній мережі збір грошей, ліків та речей для стареньких. Та спершу хотіли переконатися, чи справді гроші збирають на вказаний заклад, адже зараз чимало трапляється випадків, коли під виглядом благодійності шахраї, представившись волонтерами, збирають гроші собі в кишеню. З’ясовували ситуацію журналісти “Нової Доби”, які спробували в усьому розібратися безпосередньо на місці.

Їхали черкаські гості до Вознесенського як «ревізор», без попередження – щоб мати можливість побачити стан утримання будинку пристарілих таким, яким він є повсякденно. Передусім зайшли до голови сільської ради.

Олександр Титаренко спершу до незваних гостей поставився з недовірою, заявивши: «таке саме журналістське посвідчення я можу й сам на принтері видрукувати». Про збір допомоги для Будинку ветеранів сільський очільник не знав. Однак надав деякі пояснення щодо стану фінансового забезпечення закладу.

– 50 % бюджету закладу – це те, що виплачують люди зі своїх пенсій. 75% своєї пенсії вони сплачують за утримання в Будинку Ветеранів. Якщо пенсія дуже мала – доплачують родичі у деяких випадках. Якщо родичів немає, то нестачу доплачує сільська рада. Іншу половину бюджету забезпечує також сільська рада, – розповів Титаренко.

Будинок ветеранів Вознесенське 01 [870_650]

На запитання, чи виконує сільська рада всі свої фінансові зобов’язання щодо Будинку ветеранів, Олександр Титаренко відповів:

– Які виконувала, такі й виконує. Нічого не змінилося.

Про збір грошей для стареньких не знала спершу навіть завідувач будинку пристарілих Любов Проценко. Як пояснила, волонтери пропонували закладу деякі речі, від чого адміністрація не відмовилася. Однак про те, що в Інтернеті оголосили збір грошей для ветеранів, у Вознесенському дізналися уже постфактум. Співпрацю із благодійниками Проценко підтвердила. Тож охочі зробити добру справу можуть спокійно адресувати допомогу за вказаними реквізитами, не боячись шахраїв.

Будинок ветеранів у Вознесенському – це одноповерхова будівля, зведена на початку 90-х років за рахунок колгоспу. Щойно журналісти зайшли до приміщення – почули затяжний спів: бабусі, відпочиваючи, співали разом народних пісень.

У закладі спершу сприйняли оголошення про збір допомоги як докір щодо неналежного утримання Будинку ветеранів. Тому працівники охоче демонстрували кухню, кімнату для відпочинку та спальні. Житлові кімнати мають скромний ремонт, однак переважно прибрані.

Будинок ветеранів Вознесенське 02 [870_650]

Спершу заклад був розрахований на 14 осіб, але згодом виникла потреба розширятися, тому після перепланування зараз у закладі 23 місця – і всі зайняті. Про комфорт 17-ти бабусь та 6-ти дідусів турбується колектив із 11-ти осіб: 4 молодші медсестри (няні), 2 кухарі, медсестра, 2 кочегари, бухгалтер і завідувач.

У закладі запевняють: стареньким готують свіжі харчі, у меню є м’ясо, риба. Як пояснила Любов Проценко, на найнеобхідніше грошей вистачає: старенькі у теплі, нагодовані, мають де помитися і де відпочити. За їхнім самопочуттям стежить медсестра. Однак допомога, як і багатьом бюджетним установам нині, не завадить.

Одного, на думку кореспондентів “Нової Доби”, у Вознесенському Будинку Ветеранів не уникнути, не приховати і, на жаль, не передати на фото: їдкий сморід сечі вже в коридорі. У кімнатах, де живуть «лежачі» старенькі – неможливо перебувати, незвиклого там нудить. “Тож усе-таки чогось закладу не вистачає – чи то засобів гігієни, чи то працівників, які б ретельніше стежили за чистотою”, – резюмує видання. 
Будинок ветеранів Вознесенське 03 [870_650] Будинок ветеранів Вознесенське 04 [870_650] Будинок ветеранів Вознесенське 05 [870_650] Будинок ветеранів Вознесенське 06 [870_650] Будинок ветеранів Вознесенське 07 [870_650] Будинок ветеранів Вознесенське 08 [870_650]